Процедуру повідомлень про скликання позачергових загальних зборів за ініціативою акціонерів змінено

Відповідні норми передбачені новим Законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів». Про це інформує Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку України.

Зокрема, цим законодавчим актом (№2210-VIII), що набрав чинності 6 січня 2018 року, змінена процедура повідомлень про позачергові загальні збори АТ, які скликаються з ініціативи акціонерів, що мають на це право, та повідомлень про намір придбати пакет акцій, що в сумі складає понад 10% акцій АТ.

Такі повідомлення мають обов’язково розміщуватися в загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку про ринок цінних паперів (www.stockmarket.gov.ua). Інформація для розміщення повідомлень у загальнодоступній базі даних НКЦПФР приймається уповноваженою особою – Державною установою «Агентство з розвитку інфраструктури фондового ринку».

Згідно 6 частини 47 статті Закону України «Про акціонерні товариства», акціонери, які скликають позачергові загальні збори АТ, не пізніше ніж за 30 днів до дати проведення таких зборів мають розмістити відповідне повідомлення в загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР.

Згідно 1 частини 64 статті Закону України «Про акціонерні товариства», особи, які мають намір здійснити купівлю акцій, внаслідок чого їх частка в статутному капіталі акціонерного товариства становитиме 10% і більше, також зобов’язані не пізніше ніж за 30 днів до дати придбання відповідного пакета акцій подати товариству письмове повідомлення про свій намір та оприлюднити його.

Оприлюднення повідомлення здійснюється шляхом надання його Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку, кожній фондовій біржі, на якій цінні папери товариства допущені до торгів, та розміщення повідомлення в загальнодоступній інформаційній базі даних НКЦПФР.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: