Нацкомфінпослуг регламентує ведення Реєстру осіб, які не є фінансовими установами

Комісія оприлюднила проект Розпорядження «Про затвердження Положення про Реєстр осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, ним пропонується:

– визначити перелік відомостей, які містяться в Реєстрі осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги. Такими відомостями є загальна інформація про юридичну особу (повне найменування, скорочене найменування (за наявності), код за ЄДРПОУ), про місцезнаходження юридичної особи, засоби зв’язку, адресу електронної пошти та веб-сайту, про керівника юридичної особи, про організацію внутрішнього фінансового моніторингу, інформація про ліцензії на провадження господарської діяльності з надання фінансової послуги з фінансового лізингу;

– розміщувати Реєстр на офіційному веб-сайті Нацкомфінпослуг для загального та безкоштовного доступу;

– запровадити порядок унесення інформації до Реєстру виключно за заявницьким принципом. Єдиним документом, який подає юридична особа для внесення інформації про неї до Реєстру, є реєстраційна картка. Нацкомфінпослуг протягом 15 календарних днів з дня отримання реєстраційної картки юридичної особи вносить до Реєстру інформацію про юридичну особу;

– встановити, що єдиною підставою для виключення інформації про юридичну особу з Реєстру є анулювання такій особі ліцензії на надання фінансової послуги з фінансового лізингу.

Крім того, документом вносяться зміни до Положення про надання послуг з фінансового лізингу юридичними особами – суб’єктами господарювання, які за своїм правовим статусом не є фінансовими установами. Ними пропонується виключити з нього норми про видачу лізингодавцям довідок про взяття їх на обік у Нацкомфінпослуг (у тому числі про подання заявниками пакета документів, необхідних для отримання зазначених довідок), а також норми про переоформлення та анулювання відповідних довідок.

Більш детально – у проекті Розпорядження Нацкомфінпослуг «Про затвердження Положення про Реєстр осіб, які не є фінансовими установами, але мають право надавати окремі фінансові послуги»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: