Банки зможуть залучати «синтетичні» кредити від будь-яких нерезидентів – кредиторів

Національний банк розширив для уповноважених банків можливість залучати від нерезидентів так звані «синтетичні» кредити та позики в національній валюті (тобто кредити й позики, фактичною валютою яких є гривня, а всі платежі між кредитором та позичальником здійснюються виключно в іноземній валюті).

Як повідомляє прес-служба НБУ, досі українські позичальники могли залучати такі кредити і позики лише за умови, що нерезидентом-кредитором є міжнародна фінансова організація (МФО), членом якої є Україна, або міжнародна фінансова організація, щодо якої Україна зобов’язалася забезпечувати правовий режим, який надається іншим МФО чи резидентам.

Відтепер Національний банк надав можливості уповноваженим банкам-позичальникам залучати «синтетичні» кредити та позики в гривні від будь-яких нерезидентів-кредиторів, а не лише від МФО. При цьому трансграничні операції за такими кредитними договорами та договорами позики проводитимуться без реєстрації або індивідуальної ліцензії НБУ.

Отримані кошти банки будуть використовувати для кредитування українських позичальників у гривні, водночас уникаючи валютного ризику, оскільки такий ризик буде нести нерезидент-кредитор українського банку.

Окреслені норми затверджено Постановою Правління НБУ від 15 лютого 2018 року №12 «Про здійснення валютних операцій за кредитами, позиками, що залучаються від нерезидентів на окремих умовах». Вони набувають чинності з 16 лютого 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: