Корпоративні договори набувають законної сили

Президент України підписав Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо корпоративних договорів».

Метою законодавчого акта (№1984-VIII), який було прийнято Парламентом у березні 2017 року, є підвищення рівня корпоративного управління в акціонерних товариствах та товариствах з обмеженою відповідальністю.

Документом передбачено доповнення чинного законодавства новими статтями з метою регламентації питання укладення акціонерами договорів з метою спільної реалізації їхніх прав.

Зокрема, ним вносяться відповідні зміни до Цивільного Кодексу України та законів «Про акціонерні товариства», «Про господарські товариства» та «Про цінні папери та фондовий ринок».

Також документом встановлюється, що рішення про укладення договору між акціонерами та/або корпоративного договору, стороною якого є держава, що володіє акціями (часткою) від 25% їхнього статутного капіталу, приймається відповідним суб’єктом управління державної власності. У разі якщо таким суб’єктом управління державної власності є господарська структура, рішення приймається наглядовою радою такої господарської структури або її вищим органом управління.

Рішення про укладення договору між акціонерами та/або корпоративного договору, стороною якого є господарське товариство, частка держави в якому становить 100% і яке володіє від 25% їхнього статутного капіталу, приймається наглядовою радою такої господарської структури або вищим органом управління господарського товариства, частка держави в якому становить 100%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: