Банківський сектор перейшов від етапу розчищення до етапу відновлення

В Нацбанку розповіли про поточний стан банківської системи та перспективи запровадження нових вимог до банків.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook, Директор Департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій ВАВРИЩУК під час зустрічі з банками, організованої компанією EY, зауважив, що на сьогодні банківський сектор перейшов від етапу розчищення до етапу відновлення та зростання, а система є достатньо ліквідною і готовою до пожвавлення кредитування.

Водночас Національний банк продовжує роботу над подальшим посиленням стійкості банківської системи, в тому числі шляхом запровадження нових нормативів та вимог до банків. Як підкреслив Віталій Ваврищук, дорожня карта з ключовими змінами, які плануються до запровадження, була опублікована в останньому «Звіті про фінансову стабільність».

Серед іншого, передбачається запровадження нормативу короткострокової ліквідності (LCR), зміна вимог до структури і достатності капіталу, а також введення в дію нового Положення про управління ризиками, норми якого НБУ рекомендує банкам запроваджувати вже зараз, щоб наблизитися до найкращих світових стандартів ризик-менеджменту.

Віталій Ваврищук також підкреслив, що повноцінному запровадженню нових вимог передуватиме перехідний період, упродовж якого банки зможуть адаптуватись до зазначених змін.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: