Банківський сектор перейшов від етапу розчищення до етапу відновлення

В Нацбанку розповіли про поточний стан банківської системи та перспективи запровадження нових вимог до банків.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook, Директор Департаменту фінансової стабільності НБУ Віталій ВАВРИЩУК під час зустрічі з банками, організованої компанією EY, зауважив, що на сьогодні банківський сектор перейшов від етапу розчищення до етапу відновлення та зростання, а система є достатньо ліквідною і готовою до пожвавлення кредитування.

Водночас Національний банк продовжує роботу над подальшим посиленням стійкості банківської системи, в тому числі шляхом запровадження нових нормативів та вимог до банків. Як підкреслив Віталій Ваврищук, дорожня карта з ключовими змінами, які плануються до запровадження, була опублікована в останньому «Звіті про фінансову стабільність».

Серед іншого, передбачається запровадження нормативу короткострокової ліквідності (LCR), зміна вимог до структури і достатності капіталу, а також введення в дію нового Положення про управління ризиками, норми якого НБУ рекомендує банкам запроваджувати вже зараз, щоб наблизитися до найкращих світових стандартів ризик-менеджменту.

Віталій Ваврищук також підкреслив, що повноцінному запровадженню нових вимог передуватиме перехідний період, упродовж якого банки зможуть адаптуватись до зазначених змін.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: