Українці надають перевагу готівці

gotivkaОбсяг обігу готівки в Україні поступово знижується, хоча все ще залишається одним із найвищих серед країн пострадянського простору. Про це повідомляє Незалежна асоціація банків України.

Згідно з даними Національного банку, за підсумками 2015 року співвідношення обсягу обігу готівки до ВВП в нашій країні дорівнювало 14,6%. За цим показником у Європі Україна випереджає лише Білорусь – 19,7% і Молдову – 15,7%. Найкращі показники виявилися у Швеції (2,2%) і Норвегії (1,9%). У сусідній Польщі співвідношення готівкової маси до ВВП майже в 2 рази менше ніж в Україні та складає 7,5%.

Однак, за інформацією НАБУ, останніми роками спостерігається позитивний тренд щодо зростання частки безготівкових операцій. Так, у 2011 році частка безготівкових платежів з використанням карток в Україні становила лише 8,1%. За чотири роки цей показник зріс практично в чотири рази і склав 31,2% – в кінці 2015 року. На думку експертів, причина в тому, що нові покоління клієнтів створюють попит на сучасні банківські сервіси, відповідно банки прагнуть впровадити інноваційні платіжні продукти, розвивати електронні платежі та їх інфраструктуру.

Проте українські банки, як і раніше, надмірно завантажені операціями з готівкою, включаючи прийом комунальних платежів, зняття коштів, поповнення рахунків та грошові перекази. У результаті, 89% роздрібних банківських транзакцій здійснюється готівкою через каси і банкомати, тоді як, наприклад, у США аналогічний показник становить лише 5%.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: