Український ФінТех-сектор потребує інвестицій обсягом $40-75 млн.

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» та UNIT.City презентували перше дослідження ФінТех-сектору в Україні.

Як зазначається у прес-релізі щодо цієї події, понад 80 українських компаній активно розробляють інноваційні продукти, які застосовують технологічні рішення для фінансового сектору (ФінТех).

У дослідженні міститься каталог цих компаній. У ньому представлено інформацію про учасників ФінТех-екосистеми України (їхні послуги, контактна інформація та напрямки спеціалізації). Серед завдань каталогу – збільшення інтересу інвесторів, як іноземних, так і українських, до молодих українських ФінТех-стартапів та сприяння розвитку їхніх стратегічних ділових партнерських відносин.

«Наша мета – сприяння фінансовій інклюзивності та більш широкому доступу до фінансових послуг для всіх українців. Подальший розвиток ФінТех-сектору за рахунок покращення регулювання, вдосконалення продуктів, збільшення інвестицій та встановлення стратегічного партнерства з традиційними гравцями фінансового сектору стане важливим внеском у досягнення цієї мети», – підкреслив Роберт БОНД, Керівник Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору».

Згідно з дослідженням, 40% ФінТех-компаній, які взяли в ньому участь, були засновані до 2015 року, тоді як 60% з’явились за останні три роки. Близько 84% ФінТех-компаній вже почали пропонувати продукти та надавати послуги.

Фінансування є основною проблемою. 45% ФінТех-компаній для фінансування операційної діяльності використовують власний капітал (без залучення зовнішніх інвестицій), 49% компаній мають фінансування зовнішніх інвесторів або шукають його.

Потреба в інвестиціях українського ФінТех-сектору оцінюється самими гравцями ринку в $40-75 млн.

Напрямками спеціалізації українських ФінТех-компаній є платежі та грошові перекази (31,6% від усіх компаній), інвестиції в технології та інфраструктуру (19,3%), кредитування (14%), маркетинг (7%), іншуртех (5,3%), діджитал банки (5,3%), управління фінансами (5,3%), мобільні гаманці (5,3%), блокчейн (3,4%), криптовалюти (1,75%).

«Ми віримо, що наше дослідження допоможе банкам знайти інноваційні рішення для свого бізнесу, стартапам отримати допомогу в розвитку, а інвесторам знайти потенційних партнерів та клієнтів, – запевнив Макс ЯКОВЕР, СЕО та керуючий партнер UNIT.City. – Синергія та співробітництво здатні створити набагато більше, ніж нам здається. Саме така місія закладена в наше ДНК – посилювати бізнеси, ініціативи та екосистему в цілому».

«ФінТех-сектор в Україні ще знаходиться у початковому стані. Важливо стимулювати його розвиток таким чином, щоб він не тільки сприяв наближенню України до безготівкової економіки, але також і підтримував фінансову обізнаність, доступ до фінансових послуг для малого та середнього бізнесу та фінансову інклюзивність для малозабезпечених верств населення в сільській місцевості та зонах конфлікту. Збільшення інвестицій та стратегічного ділового партнерства – це важливий перший крок у цьому напрямку», – підкреслив Андрій БІРЮКОВ, Радник Першого віце-прем’єр-міністра України – Міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Більш детально – у дослідженні «Фінтех в Україні: тенденції, огляд ринку та каталог»

 

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: