Фінансовому ринку пропонують омбудсмена

У Парламенті зареєстровано проект закону «Про установу фінансового омбудсмена», поданого групою народних депутатів.

Як зазначив на своїй сторінці у Facebook один із ініціаторів цього документа (реєстраційний №8055) народний депутат Руслан ДЕМЧАК, його головна мета – впровадити альтернативний механізм позасудового вирішення спорів між фінансовими установами та споживачами. Наразі в Україні відсутні органи досудового врегулювання таких спорів, хоча аналогічні органи функціонують у багатьох країнах світу. Так, у країнах ЄС успішно функціонує понад 50 підходів із позасудового врегулювання спорів у сфері фінансових послуг.

«Прийняття законопроекту є критично важливим для відновлення довіри до фінансового ринку та його подальшого зростання, адже 45% споживачів взагалі не знають, куди звертатись у випадку виникнення конфліктних ситуацій з фінансовими установами. Більш обізнані споживачі звертаються до суду для вирішення конфліктів. Однак «інший бік медалі» показує, що ефективність такої взаємодії з судами доволі низька. А за даними досліджень USAID, недовіра судам з боку громадян у 2016 році складала лише 10%.

Новий інститут має стати неупередженим, незалежним та допомагати у вирішенні суперечок, у першу чергу, мирним шляхом, не доводячи справу до суду. Це, у свою чергу, має додатково розвантажити суди та зняти навантаження на регуляторів. Крім того, це дозволить збільшити обсяги кредитування та створити підґрунтя для економічного зростання», – підкреслив пан Демчак.

Коментуючи важливість нової законодавчої ініціативи, Експерт із захисту прав споживачів фінансових послуг Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» Тетяна БУРАК на своїй сторінці у Facebook зазначила: «Вперше буде запроваджено новий ефективний механізм альтернативного (позасудового) вирішення спорів між споживачами та надавачами фінансових послуг. Цей законопроект для простих українців. І я щиро вдячна депутатам, які повірили в ідею створення фінансового омбудсмена. Тим, хто вже підтримав та в майбутньому ще підтримає її.

Фінансовий омбудсмен буде незалежним у вирішенні спорів між споживачами та фінансовими установами. На нього не зможуть давити політики. Він буде працювати неупереджено, професійно та компетентно. Так, як працює в більшості європейських країн.

Хочу процитувати фінансового омбудсмена Польщі: «Люди хочуть мати одну установу, яка справедлива, та хочуть звертатися саме до неї за допомогою». Україна і українці потребують створення саме такої установи, якій будуть довіряти, яка допоможе відновити довіру людей до фінансового ринку».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: