НДУ хоче дізнатися думку ринку щодо модернізації IT-платформи депозитарної системи

Депозитарні установи допоможуть створити нову бізнес-модель на фондовому ринку України.

До 1 березня необхідно заповнити анкету, яка стане путівником для адаптації нового програмного забезпечення НДУ для всієї інфраструктури фондового ринку України. Після аналізу отриманої інформації будуть сформовані основні принципи бізнес-моделі роботи нового ПЗ і підходів до міграції даних.

Як повідомляє прес-служба Національного депозитарію, НДУ опублікував онлайн-опитувальник для учасників фондового ринку України. Депозитарні установи, які братимуть участь в опитуванні, зможуть вплинути на процес формування основних принципів нової бізнес-моделі взаємодії з центральним депозитарієм.

Опитування проходить у рамках попередньої стадії реалізації проекту з впровадження нового програмного забезпечення інфраструктури ринку цінних паперів України. Модернізована IT-платформа депозитарної системи повинна забезпечити сприятливі умови для розвитку фінансових установ. Успішне впровадження нового програмного забезпечення – це не тільки вкладення великих інвестицій, але й активна участь і готовність змінювати свої бізнес-процеси з боку всіх учасників вітчизняного фондового ринку.

«Для того, щоб оновлена бізнес-модель взаємодії центрального депозитарію з клієнтами була оптимальною, нам необхідно погодити її з усіма учасниками ринку, – зазначив Член Правління НДУ Андрій ПОРАДА. – Тому до процесу її формування ми хочемо залучити максимально широке коло зацікавлених сторін. Адже саме учасники ринку будуть користуватися всіма перевагами модернізованої системи».

Слід нагадати, що заміна старого ПЗ, яке на сьогодні має обмежений функціонал, на гнучку, високотехнологічну систему, що відповідає вимогам сучасного ринку, є одним з важливих етапів реформи фондового ринку. У листопаді 2017 року був обраний постачальник програмного забезпечення для модернізації IT-платформи фондового ринку України – компанія Percival Software Limited (Великобританія), що спеціалізується на реалізації проектів у сфері депозитарного обліку, яка вже приступила до роботи.

Більш детально – в «Опитувальнику для ДУ щодо формування моделі взаємодії з ЦД»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: