Нацбанк змінив порядок перевірок банками фінансових операцій

Регулятор продовжує імплементацію ризик-орієнтованого підходу під час здійснення фінансових операцій клієнтів банків, йдеться у повідомленні прес-служби НБУ.

Національний банк не вимагатиме від банків поглибленого аналізу фінансових операцій дочірніх та афілійованих компаній-резидентів міжнародних корпорацій зі списку Forbes Global 2000. Ці корпорації здійснюють свою діяльність відповідно до загальноприйнятних для світової спільноти стандартів та за принципами максимальної прозорості, що дає можливість вважати такі операції низькоризиковими.

Саме тому їхні дочірні компанії та афілійовані з ними компанії увійшли до переліку виключень, на які не поширюється дія Положення про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників, затвердженого Постановою Правління НБУ від 15.08.2016 р. №369. Раніше такі виключення стосувалися лише операцій за участю компаній-нерезидентів зі списку Forbes Global 2000.

Крім того, Національний банк дозволив банкам під час оцінювання ризиковості операцій самостійно враховувати географічні ризики та формувати власні списки ризикових держав (територій), використовуючи всі доступні джерела інформації: від переліків, складених офіційними органами, до інформації, отриманої з будь-яких інших джерел.

Також НБУ за пропозицією ринку уніфікував формат нумерації індикаторів у Положенні №369 та у статистичній звітності. Приведення до єдиного формату сприятиме процесу автоматизації формування статистичної звітності в банках та дозволить мінімізувати помилки у звітах.

Відповідні зміни впроваджені Постановою Правління НБУ №16 від 22.02.2018 р. «Про внесення змін до Положення про порядок здійснення банками аналізу та перевірки документів (інформації) про фінансові операції та їх учасників». Вони набули чинності з 24 лютого 2018 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: