На фондовому ринку перевірятимуть «підозрілі» договори

manipfundНКЦПФР удосконалює регулювання маніпуляцій з цінними паперами. З цією метою Комісія схвалила зміни до деяких нормативно-правових актів у сфері регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж, повідомляє її прес-служба.  Зміни, які вносяться до «Положення про порядок складання та подання адміністративних даних щодо діяльності торговців цінними паперами», зобов’язують торговців інформувати регулятора про операції з цінними паперами, за якими у них виникає підозра маніпулювання цінами на фондовому ринку, або про укладання «підозрілого» договору клієнтом та/або контрагентом у складі нерегулярних адміністративних даних.

Зазначені зобов’язання торговців раніше були внесені до «Правил (умов) здійснення діяльності з торгівлі цінними паперами: брокерської діяльності, дилерської діяльності, андерайтингу, управління цінними паперами».

Крім того, проектом пропонується для віднесення договору до «підозрілого» встановити відхилення ціни лістингових цінних паперів та цінних паперів, які використовуються для розрахунку біржового фондового індексу, від останнього розрахованого біржового курсу на 20% і більше (в чинній редакції – на 30% і більше).

Документом також уніфіковано деякі зміни, які останнім часом вносились до інших нормативно-правових актів у сфері регулювання діяльності торговців цінними паперами та фондових бірж.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: