Банки здійснюватимуть бухоблік операцій із фінансовими інструментами за Інструкцією

Постановою Правління НБУ №14 від 21.02.2018 р. затверджена Інструкція з бухгалтерського обліку операцій із фінансовими інструментами в банках України. Документ набуває чинності з 1 березня 2018 року.

Інструкція розроблена відповідно до законів «Про банки і банківську діяльність», «Про Національний банк України», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», «Про цінні папери та фондовий ринок», інших законодавчих актів України, нормативно-правових актів Національного банку та міжнародних стандартів фінансової звітності.

Нормативний акт встановлює основні вимоги щодо відображення в бухгалтерському обліку операцій банків із фінансовими інструментами. Ним, зокрема, передбачається, що банк здійснює бухгалтерський облік операцій із фінансовими інструментами згідно з внутрішніми операційними процедурами (правилами) та внутрішньою методикою, розробленими з урахуванням вимог цієї Інструкції, законодавства України та міжнародних стандартів фінансової звітності.

 Згідно з документом, банкам до 30 березня 2018 року необхідно розробити та затвердити внутрішні процедури (положення)/внести зміни до внутрішніх процедур (положень) і затвердити їх щодо встановлення методики:

– проведення тестування грошових потоків за фінансовими активами;

– визначення бізнес-моделей управління фінансовими активами;

– оцінки очікуваних кредитних збитків;

– визначення справедливої вартості фінансових інструментів згідно з Міжнародним стандартом фінансової звітності 13 «Справедлива вартість».

Більш детально – у Постанові Правління НБУ №14 від 21.02.2018 р. «Про затвердження Інструкції з бухгалтерського обліку операцій із фінансовими інструментами в банках України»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: