Правління Національного банку отримало оцінку

На черговому засіданні Ради НБУ було заслухано звіт Правління Національного банку щодо виконання Основних засад грошово-кредитної політики у 2017 році. Про це інформує прес-служба Нацбанку. За результатами Звіту Рада схвалила відповідну Оцінку діяльності Правління і Рекомендації Правлінню НБУ та Уряду України.

Роботу Правління НБУ визнано такою, що є сприятливою для забезпечення цілей щодо інфляції в середньостроковій перспективі.

При цьому Рада відзначила покращення окремих показників банківського сектору. Зокрема, в 2017 році пожвавився приплив депозитів до банківської системи, спостерігалося підвищення активності банків на споживчому сегменті кредитного ринку України. У цілому поліпшилися показники рентабельності активів та капіталу банків, а також значення економічних нормативів у цілому по банківській системі.

Радою НБУ було вказано на фундаментальні ризики банківського сектору, які залишалися значними. Зокрема, високою є частка непрацюючих кредитів, яка станом на початок 2018 року становила майже 55%.

Як зазначалося на засіданні, у 2017 році економічний розвиток України характеризувався продовженням відновлення економіки. Зростання реального ВВП торік становило 2,1%. Національний банк у міру можливості та за сприятливих умов вживав заходів щодо додержання стійких темпів економічного зростання. Так, у першій половині 2017 року Правління знижувало облікову ставку.

Кредитна активність банків у 2017 році на окремих сегментах кредитного ринку пожвавилася, зокрема в сегменті споживчого кредитування. Загальний залишок банківських кредитів торік зріс на 1,8%. Кредитування корпоративному сектору в національній валюті збільшилося на 8,6%, а домогосподарств – майже на 40%. Однак такі прирости компенсувалися переважно зниженням обсягів кредитування в іноземній валюті.

Водночас деякі чинники продовжували стримувати розширення кредитування, у тому числі:

– збереження значних кредитних ризиків та високі процентні ставки за кредитами;

– високий рівень боргового навантаження серед позичальників корпоративного сектору;

– зниження попиту на кредити з боку тих підприємств, в яких поліпшився їхній фінансовий стан;

– вкладання банками коштів у такі порівняно високодохідні та ліквідні інструменти з низьким рівнем ризиків, як депозитні сертифікати Національного банку та ОВДП;

– висока частка кредитів, які не обслуговуються, що звужує можливості для кредитування;

– недоліки законодавства.

Рада Національного банку вважає необхідним забезпечення подальшого розвитку співпраці Національного банку з Урядом України та іншими органами виконавчої влади в розбудові відповідних інституційних умов ефективного досягнення та підтримки цінової стабільності в державі, у тому числі в частині прогнозування макроекономічних показників.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: