НБУ перегляне принципи корпоративного управління в банках

Вдосконалення корпоративного управління в банках та системи оцінки ризиків є одним із пріоритетів регуляторної та наглядової діяльності НБУ.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook, Директор Департаменту ліцензування НБУ Олександр БЕВЗ, виступаючи на VI Щорічній Банківській Конференції «Управління операційними ризиками», зазначив: «Неякісне корпоративне управління та проблеми у системі оцінки ризиків – одна з передумов банківської кризи. Завдання ж регулятора – її завчасно передбачити і попередити. Тому ми маємо переглянути принципи та механізми корпоративного управління банків, привести їх у відповідність до найкращих міжнародних стандартів. У тому числі, шляхом суттєвого підвищення ролі наглядової ради в банку».

НБУ пропонує суттєво розширити перелік питань, що відносяться до виключної компетенції наглядової ради банку, у тому числі, питань щодо корпоративного управління. Має проводитися щорічна оцінка радою банку ефективності діяльності ради та правління. Також необхідно оцінювати відповідність спільної кваліфікації ради та правління банку його розміру, складності структури та профілю ризику.

Крім того, за словами Олександра Бевза, потребують змін вимоги до професійної придатності менеджменту та оцінки органів управління банку. Зокрема, має існувати комплексний перегляд вимог до професійної придатності топ-менеджерів банку, який забезпечить перехід від формальних вимог до сукупної оцінки досвіду, знань, навичок кандидата, враховуючи його функціональне навантаження, а також бізнес-модель та ризик-профіль банку.

Однак успішна реформа корпоративного управління банків неможлива без обов’язкового перегляду принципів такого управління в державних банках. «Зміни в корпоративному управлінні державних банків дозволять забезпечити створення ізольованої від політичного впливу системи управління діяльністю цих банків та сприятимуть підвищенню їх конкурентоспроможності», – зауважив Олександр Бевз.

При цьому в НБУ нагадують, що для внесення відповідних змін потрібне законодавче підґрунтя, а саме прийняття законопроекту №7180 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей управління державними банками», поданого Урядом до Верховної Ради України в жовтні 2017 року.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: