Як державні компанії сплачуватимуть дивіденди

Кабмін встановив норму відрахування дивідендів для державних компаній на рівні 75% прибутку.

Як повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку, Уряд затвердив базовий норматив відрахування частки прибутку для господарських товариств, що належать державі (в яких державна частка складає 50% чи більше відсотків), або у статутному капіталі яких держава має корпоративні права.

Базовий норматив відрахування частки прибутку, що спрямовується на виплату дивідендів за результатами 2017 року, становить 75%.

Водночас для ПрАТ «Укргідроенерго» та ПАТ «Державний ощадний банк України» базовий норматив відрахування дивідендів затверджений у розмірі 30%.

Рішення про пільгову норму відрахування дивідендів для ПрАТ «Укргідроенерго» ухвалено з метою недопущення зростання тарифів на електроенергію для кінцевих споживачів, що, у свою чергу, може призвести до збільшення кількості отримувачів субсидій на житлово-комунальні послуги і, як результат, до незапланованих видатків бюджету.

Пільгова норма відрахування дивідендів для ПАТ «Державний ощадний банк України» на рівні 30% зумовлена потребою виконання умов кредитних договорів між банком та іноземними фінансовими установами в частині сплати дивідендів на рівні не більше 30% чистого прибутку. Зростання норми відрахування може стати підставою для кредиторів вимагати дострокового погашення заборгованості разом із нарахованими відсотками. Станом на 1 жовтня 2017 року цей показник перевищував $1,5 млрд.

Державні товариства зобов’язані сплатити дивіденди до 1 липня 2018 року. У разі невиплати орган управління повинен розірвати контракт з керівником товариства.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: