Нацбанк затвердив Правила бухгалтерського обліку доходів і витрат банків

Відповідна Постанова Правління НБУ набула чинності з 2 березня 2018 року.

Правила розроблені відповідно до законів «Про банки і банківську діяльність», «Про Національний банк України», «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», нормативно-правових актів Національного банку та вимог міжнародних стандартів фінансової звітності.

Вони визначають методологічні засади відображення в бухгалтерському обліку інформації про доходи і витрати та порядок застосування банками основних принципів бухгалтерського обліку під час визнання доходів і витрат, крім тих доходів і витрат, які підпадають під сферу застосування Міжнародного стандарту фінансової звітності 9 «Фінансові інструменти».

При цьому Правила не регламентують порядок відображення в бухгалтерському обліку доходів і витрат за операціями, які пов’язані з:

– договорами оренди;

– договорами страхування;

– фінансовими інструментами та іншими договірними правами та зобов’язаннями, що обліковуються відповідно до МСФЗ 9 «Фінансові інструменти».

Більш детально – у Постанові Правління НБУ «Про затвердження Правил бухгалтерського обліку доходів і витрат банків України» від 27 лютого 2018 року №17

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: