Консолідація банків потребує спрощення

bankconsolidУ парламенті зареєстровано законопроект, спрямований на вдосконалення консолідації банківських установ. Він має назву «Про внесення змін до Закону України «Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків» (щодо вдосконалення процедур спрощеної капіталізації та реорганізації банків) (реєстраційний №5388).

Як передає прес-служба НБУ, коментуючи даний документ, начальник управління реєстраційних питань та ліцензування Національного банку Олександр БЕВЗ наголосив: «Наразі виконання вимог закону зі збільшення розміру статутного капіталу банку виконується за рахунок додаткових внесків акціонерів банків. Проте можливий і інший шлях – консолідація банківського сектору шляхом приєднання банків. Існуюча процедура приєднання банків наразі занадто складна та тривала. Законопроект дає можливість здійснити реорганізацію банків за скороченою процедурою, строк якої буде зменшено в декілька разів – з півтора року до трьох-чотирьох місяців».

За словами пана Бевза, законопроект передбачає внесення змін до Закону «Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків», прийнятого в 2014 році як антикризового заходу для оздоровлення банківського сектору, та продовжує дію його основних норм до 1 січня 2019 року.

Згідно з новим документом, спрощена реорганізація буде доступна для всіх банків, в тому числі тих, які не потребують капіталізації. Спрощена процедура капіталізації за рахунок внесків акціонерів також можлива для всіх банків, якщо попередньо буде підтверджено джерело походження коштів для внесення в капітал. Зменшення строків процедур капіталізації та реорганізації стане можливим завдяки суттєвому прискоренню термінів регуляторних та корпоративних погоджень, а також зменшення кількості документів, необхідних для отримання погоджень регуляторів – НБУ, АМКУ, ДФС, НКЦПФР.

Крім того, законопроект передбачає нову можливість для банків, а саме відкликання банківської ліцензії без ліквідації юридичної особи, що надасть змогу банкам за їх бажанням залишити ринок та продовжити діяльність юридичної особи, у тому числі, у фінансовому (небанківському) секторі.

«Іншими словами, юридична особа, яка втратила банківську ліцензію, матиме змогу займатися діяльністю, не пов’язаною з банківською, або просто функціонувати як юридична особа, змінивши тип діяльності. При цьому для відкликання банківської ліцензії без ліквідації, банк, безумовно, повинен попередньо виконати свої зобов’язання перед вкладниками та іншими кредиторами», – зазначив Олександр Бевз.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: