В Україні відбудеться реформа валютного регулювання
|Національна рада реформ розглянула законопроект «Про валюту», який буде внесений на розгляд до Верховної Ради України.
Як повідомляє прес-служба Президента України, Петро ПОРОШЕНКО на засіданні Ради підкреслив, що проект закону «Про валюту» запроваджує принцип «дозволено все, що не заборонено» та передбачає запровадження поступової, послідовної і гнучкої лібералізації на валютному ринку України, вільний рух капіталу та інших валютних цінностей. «Також прибирається таке болісне покарання, як призупинення зовнішньоекономічної діяльності», – зазначив Петро Порошенко.
Президент акцентував увагу присутніх, що питання реформи валютного регулювання є надзвичайно важливим для стимулювання економіки та розвитку підприємництва. «Всі вони відчують полегшення відразу після прийняття закону», – наголосив Петро Порошенко та підкреслив, що «підприємець має робити бізнес конкурентоздатним, а держава має допомагати і захищати підприємця».
Глава держави зауважив, що нарешті буде скасовано Декрет Кабінету Міністрів «Про систему валютного регулювання і валютного контролю». «Пройшло 25 років. Світ пішов вперед. А у нас валютне регулювання зразка 93-го року», – сказав він та додав, що в Україні сьогодні понад 10 тис. підприємств-суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які щорічно проводять 2,5 млн. операцій.
«Кінцева ж мета – покращення умов для інвесторів, залучення інвестицій, нові робочі місця, нові надходження до Державного бюджету, надходження валюти в країну, зміцнення національної валюти», – підкреслив Президент.
Проект закону, пропозиції до якого торік розробив Національний банк України за підтримки експертів, залучених Європейською комісією, презентував в. о. Голови НБУ Яків СМОЛІЙ, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.
«Чинне валютне законодавство втратило ефективність і не стримує відтік капіталу. Більше того, архаїчна система валютного регулювання, побудована навколо Декрету про валютне регулювання, перетворилася на одну з перепон для припливу капіталу в Україну», – наголосив пан Смолій.
По-перше, застаріле законодавство унеможливлює перехід до ліберальних принципів.
По-друге, наразі законодавство щодо валютних операцій – складне, заплутане та суперечливе.
Як зауважив в. о. Голови НБУ, прийняття єдиного рамкового закону «Про валюту» дасть можливість зробити валютне регулювання в Україні прозорим, простим, зрозумілим та приведе його у відповідність до європейських стандартів.
Національна рада реформ у цілому підтримала зазначений законопроект. Далі він буде внесений на розгляд до Верховної Ради України.
Повідомити про помилку
Текст, який буде надіслано нашим редакторам: