В Україні відбудеться реформа валютного регулювання

Національна рада реформ розглянула законопроект «Про валюту», який буде внесений на розгляд до Верховної Ради України.

Як повідомляє прес-служба Президента України, Петро ПОРОШЕНКО на засіданні Ради підкреслив, що проект закону «Про валюту» запроваджує принцип «дозволено все, що не заборонено» та передбачає запровадження поступової, послідовної і гнучкої лібералізації на валютному ринку України, вільний рух капіталу та інших валютних цінностей. «Також прибирається таке болісне покарання, як призупинення зовнішньоекономічної діяльності», – зазначив Петро Порошенко.

Президент акцентував увагу присутніх, що питання реформи валютного регулювання є надзвичайно важливим для стимулювання економіки та розвитку підприємництва. «Всі вони відчують полегшення відразу після прийняття закону», – наголосив Петро Порошенко та підкреслив, що «підприємець має робити бізнес конкурентоздатним, а держава має допомагати і захищати підприємця».

Глава держави зауважив, що нарешті буде скасовано Декрет Кабінету Міністрів «Про систему валютного регулювання і валютного контролю». «Пройшло 25 років. Світ пішов вперед. А у нас валютне регулювання зразка 93-го року», – сказав він та додав, що в Україні сьогодні понад 10 тис. підприємств-суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності, які щорічно проводять 2,5 млн. операцій.

«Кінцева ж мета – покращення умов для інвесторів, залучення інвестицій, нові робочі місця, нові надходження до Державного бюджету, надходження валюти в країну, зміцнення національної валюти», – підкреслив Президент.

Проект закону, пропозиції до якого торік розробив Національний банк України за підтримки експертів, залучених Європейською комісією, презентував в. о. Голови НБУ Яків СМОЛІЙ, повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

«Чинне валютне законодавство втратило ефективність і не стримує відтік капіталу. Більше того, архаїчна система валютного регулювання, побудована навколо Декрету про валютне регулювання, перетворилася на одну з перепон для припливу капіталу в Україну», – наголосив пан Смолій.

По-перше, застаріле законодавство унеможливлює перехід до ліберальних принципів.

По-друге, наразі законодавство щодо валютних операцій – складне, заплутане та суперечливе.

Як зауважив в. о. Голови НБУ, прийняття єдиного рамкового закону «Про валюту» дасть можливість зробити валютне регулювання в Україні прозорим, простим, зрозумілим та приведе його у відповідність до європейських стандартів.

Національна рада реформ у цілому підтримала зазначений законопроект. Далі він буде внесений на розгляд до Верховної Ради України.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: