Нацдепозитарій стане сервісною службою для інвесторів

Керівництво Національного депозитарію розповіло представникам бізнесу про особливості роботи відомства та амбітні цілі на найближче майбутнє.

Зокрема, як повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації, Голова Правління НДУ Міндаугас БАКАС у ході зустрічі із бізнес спільнотою зазначив, що його мета зробити з Нацдепозитарію сервісну службу, яка буде надавати нові можливості та економити час інвесторів. Саме тому, одним із пріоритетів на найближче майбутнє є впровадження інновацій та нових технологій, в тому числі таких, які захищають дані.

Згідно з презентацією пана Бакаса, Візія НДУ: Єдиний центральний депозитарій для всіх видів цінних паперів в Україні та повнофункціонально інтегрований у міжнародну фінансову систему post-trade. При цьому діяльність НДУ основана на високотехнологічних рішеннях із високим рівнем STP та відповідає принципам PFMI-IOSCO.

Стратегічна ціль №1: Модернізований та єдиний центральний депозитарій в Україні в 2019 році.

Стратегічна ціль №2: Фінансова стабільність Національного депозитарію.

Стратегічна ціль №3: Стати центром компетенції при розробці законодавства щодо модернізації інфраструктури фондового ринку та розширення функціональних можливостей НДУ.

Наглядова рада Національного депозитарію затвердила вибір компанії, яка стане постачальником програмного забезпечення (ПЗ) для модернізації IT-платформи українського ринку цінних паперів. Ним стала британська компанія Percival Software Limited, що спеціалізується на створенні програмних рішень в області депозитарного обліку по всьому світу.

Строки проекту щодо впровадження нового ПЗ:

– Початкова стадія реалізації проекту триватиме три місяці. Протягом цього періоду спеціалісти компанії-постачальника вивчатимуть бізнес-процеси, нормативні вимоги та сформують оцінку необхідної кастомізації (адаптації) свого продукту.

– Початок виконання основної фази проекту заплановано на квітень 2018 року.

– Прогнозований старт початку роботи нового ПЗ – І квартал 2019 року.

Зі свого боку представники бізнесу на зустрічі констатували, що інструменти, якими користуються прогресивні країни у сфері обігу цінних паперів, на жаль, поки що недоступні в Україні.

Організація сервісного центру, на думку інвесторів, є чудовою ідеєю і Асоціація намагатиметься поширювати інформацію про нові можливості від Нацдепозитарію.

Більш детально – у презентації НДУ

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: