Як страховики оприлюднюватимуть фінансову звітність

Нацкомфінпослуг розробила проект Розпорядження «Про внесення зміни до Порядку складання звітних даних страховиків щодо оприлюднення фінансової звітності».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, його метою є вдосконалення порядку оприлюднення річної фінансової звітності та річної консолідованої звітності (у разі якщо страховик відповідно до законодавства складає консолідовану фінансову звітність) у частині приведення Порядку у відповідність до Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» з урахуванням змін, внесених Законом «Про внесення змін до Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні щодо удосконалення деяких положень».

Статтею 14 Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» визначено, що підприємства, які становлять суспільний інтерес (крім великих підприємств, які не є емітентами цінних паперів), публічні акціонерні товариства, суб’єкти природних монополій на загальнодержавному ринку та підприємства, які здійснюють діяльність з видобутку корисних копалин загальнодержавного значення, зобов’язані не пізніше ніж до 30 квітня року, що настає за звітним періодом, оприлюднювати річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність разом з аудиторським висновком на своїй    веб-сторінці (у повному обсязі) та в інший спосіб у випадках, визначених законодавством.

Разом із цим, пунктом 2.8 глави 2 Порядку складання звітних даних страховиків, затвердженого розпорядженням Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг України від 03.02.2004 р. №39, передбачено, що у термін до 30 квітня року, наступного за звітним, страховики оприлюднюють на власному веб-сайті (веб-сторінці) та в періодичних або неперіодичних виданнях річну фінансову звітність та річну консолідовану фінансову звітність (у разі якщо страховик відповідно до законодавства складає консолідовану фінансову звітність) разом з аудиторським висновком з урахуванням вимог до розкриття інформації, встановлених законодавством про фінансові послуги.

У зв’язку із цим виникла необхідність внести зміни до Порядку №39 у частині оприлюднення фінансової звітності в періодичних або неперіодичних виданнях.

Більш детально – у проекті Розпорядження Нацкомфінпослуг «Про внесення зміни до Порядку складання звітних даних страховиків щодо оприлюднення фінансової звітності»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: