Кредитним посередникам пом’якшили вимоги

Національний банк на прохання банківської спільноти та проаналізувавши практичний досвід пом’якшив вимоги до кредитних посередників банків, повідомляє прес-служба регулятора.

Відповідні зміни затверджені Постановою Правління НБУ від 5 березня 2018 року №23 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України», яка набирає чинності 7 березня 2017 року.

Цим документом вносяться зміни до Положення про встановлення вимог до кредитних посередників банків та їх діяльності у сфері споживчого кредитування та до Положення про надання банками Національному банку України інформації про укладені договори у сфері споживчого кредитування та ведення переліку кредитних посередників, затверджених Постановою Правління НБУ від 08.06.2017 р. №50.

Зокрема, НБУ:

– скасував вимоги щодо розміщення на веб-сторінці банку фотографій працівників кредитного посередника, а також реквізитів кожного посередницького договору;

– зменшив вимоги до працівників кредитних посередників, які здійснюють обслуговування споживачів (залишаються вимоги лише щодо їх ділової репутації та рівня знань у сфері споживчого кредитування);

– передбачив можливість пред’явлення у різні банки однієї довідки уповноваженого органу про наявність або відсутність заборгованості з податків і зборів (обов’язкових платежів), що видається фізичній особі;

– надав можливість банку не здійснювати перевірку/контроль за дотриманням фізичними особами – працівниками кредитного посередника встановлених вимог за умови, що цим кредитним посередником є інший банк/юридична особа, які забезпечують такий контроль;

– установив вимогу щодо виключення кредитного посередника з переліку кредитних посередників у сфері споживчого кредитування на ринку банківських послуг у разі нездійснення відповідної діяльності протягом року з дати включення до переліку (замість вимоги про розірвання банком посередницького договору).

Крім того, були внесені зміни щодо необхідності інформування банком Національного банку про види діяльності, які здійснюватимуться певним кредитним посередником у сфері споживчого кредитування в інтересах банка-кредитодавця, згідно зі статтею 6 Закону України «Про споживче кредитування».

Після набрання Постановою №23 чинності банкам необхідно буде надати Національному банку інформацію про посередницькі договори з урахуванням внесених цією Постановою змін. Зазначена інформація має бути надана банками у 30-денний строк із дня доведення НБУ до їх відома змін до технічних умов ведення переліку та до програмного забезпечення для автоматизованого ведення переліку.

Більш детально – у Постанові Правління НБУ від 5 березня 2018 року №23 «Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: