Механізми фінмоніторингу на фондовому ринку будуть уточнені

НКЦПФР оприлюднила проект відповідного нормативно-правового акта.

Зокрема, це проект Рішення «Про внесення змін до Порядку контролю за дотриманням професійними учасниками фондового ринку (ринку цінних паперів) вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення».

Як зазначається у пояснювальній записці до документа, необхідність внесення змін до зазначеного Порядку, затвердженого рішенням Комісії від 17.07.2015 р. №1038, зумовлена прийнятими 01.06.2017 р. НКЦПФР Рішеннями щодо припинення діяльності, як окремих суб’єктів, територіальних органів регулятора, зокрема Центрального територіального департаменту, Західного територіального управління, Східного територіального управління, Південно-Українського територіального управління шляхом приєднання їх до Центрального апарату Комісії.

У зв’язку із цим, у НКЦПФР виникла необхідність внесення змін до ряду діючих нормативно-правових актів Комісії.

Так, Порядок №1038 потребує внесення змін, оскільки містить норми, що мають суперечливий характер та створює колізію щодо заходів Комісії та дій робочої групи до проведення (процесу) та під час проведення (процесу) перевірки професійних учасників фондового ринку (ринку цінних паперів) – суб’єктів первинного фінансового моніторингу (СПФМ), а саме порядку здійснення Комісією контролю за дотриманням професійними учасниками фондового ринку вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення шляхом проведення планових виїзних, позапланових виїзних і безвиїзних перевірок.

Більш детально – у проекті Рішення НКЦПФР «Про внесення змін до Порядку контролю за дотриманням професійними учасниками фондового ринку (ринку цінних паперів) вимог законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: