Мінекономрозвитку планує поліпшити інвестиційний клімат

Міністерство оприлюднило проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні».

Метою законопроекту, згідно з пояснювальною запискою, є поліпшення інвестиційного клімату України за напрямами, обраними внаслідок комплексної оцінки відповідності вітчизняного законодавства кращим світовим практикам, описаним Групою Світового банку в методології рейтингу Doing Business.

Задля досягнення поставлених цілей і завдань, проектом закону впроваджуються ряд положень. У сфері захисту прав міноритарних акціонерів норми документа спрямовані на гарантування прав та захист інтересів міноритарних акціонерів при набутті іншим акціонером (акціонерами) істотної участі.

Зокрема, передбачається:

– відповідальність осіб із заінтересованістю та посадових осіб акціонерного товариства за збитки, завдані правочином із заінтересованістю, згода на вчинення якого була надана мажоритарним акціонером або призначеними ним особами;

– включення питання про вибір незалежного аудитора публічного акціонерного товариства до виключної компетенції загальних зборів акціонерів;

– поширення правила про обов’язкову пропозицію викупу на акціонерів, які придбавають 50% акцій товариства;

– розширення переліку правочинів, які вважаються правочинами із заінтересованістю.

У сфері відновлення платоспроможності та банкрутства встановлюється перехід повноважень зборів кредиторів та комітету кредиторів до мажоритарного кредитора, а також надається можливість позасудового звернення стягнення на заставлене майно у випадку встановлення судом у справі про банкрутство наявності вирішального впливу кредитора, вимоги якого забезпечені заставою.

Також законопроектом запроваджуються норми щодо поліпшення інвестиційного клімату у сфері правосуддя, забезпечення виконання договірних зобов’язань, трудового законодавства, будівництва, взаємовідносин держави та суб’єктів господарювання та правочинів з нерухомістю.

Більш детально – у проекті закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо поліпшення інвестиційного клімату в Україні»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: