Оціночна вартість майна перевірятиметься електронним модулем

Фонд державного майна розробив проект нормативного акта щодо удосконалення процедури оцінки майна.

Зокрема, це проект Постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2014 р. №358», яка технічно осучаснить Єдину базу даних звітів про оцінку та запровадить модуль електронного визначення оціночної вартості, інформує прес-служба ФДМУ.

Модуль буде розроблено для перевірки вартості об’єктів оподаткування, аби унеможливити заниження оцінки майна. Відповідно, після запровадження інформаційної системи з використанням модуля Єдиною базою даних звітів про оцінку не прийматимуться звіти, в яких вартість майна буде нижча за нижню межу діапазону вирахуваного за допомогою модуля.

Як пояснив на своїй сторінці у Facebook в. о. Голови ФДМУ Віталій ТРУБАРОВ, з моменту запуску нової системи недобросовісні оцінювачі більше не зможуть навмисно занижувати вартість нерухомості, що автоматично зменшує розмір податку. «На сьогодні від таких дій бюджет країни недоотримує майже 2 мільярди гривень податків», – зазначив він.

За словами пана Трубарова, для визначення об’єктивної вартості майна лише Київ буде розділено на більш ніж 300 секторів з урахуванням наближеності до центру, близькості до метро, року введення приміщення в експлуатацію та інших чинників, які впливають на вартість нерухомості.

Закупівлю послуг з проектування, розробки, впровадження та супроводження інформаційно-телекомунікаційної системи «Єдина база» оголошено на сервісі «Рrozorro. Публічні закупівлі». Наразі триває прийом пропозицій.

Створення сучасної інформаційної системи із застосуванням модуля електронного визначення вартості надасть змогу підвищити якість послуг з оцінки для цілей оподаткування та стимулюватиме суб’єктів оціночної діяльності відображати у звітах про оцінку майна, що складені для цілей оподаткування, реальні вартості об’єктів оцінки. У результаті, Державний бюджет отримає додаткові надходження.

Більш детально – у проекті Постанови  КМУ «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2014 р. №358»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: