В Україні змінюються приватизаційні процедури

На реалізацію нового Закону «Про приватизацію державного і комунального майна» потрібно розробити та внести зміни до 64 підзаконних актів.

Про це повідомив в. о. Голови ФДМУ Віталій ТРУБАРОВ на своїй сторінці у Facebook. За його словами, головне завдання – якнайшвидший запуск Закону в дію. Наступного тижня має відбутися засідання Кабінету Міністрів присвячене приватизації.

 «Фонд готувався до прийняття цього Закону, і вже на 80% підготував всі необхідні проекти документів», – зазначив Віталій Трубаров.

Він зауважив, що процес приватизації – це не лише хороший закон із прозорими і конкурентними механізмами продажу державного майна і додав: «Гостро стоїть питання передачі міністерствами підприємств, які підлягають приватизації. Вже пройшло три роки з часу прийняття 271 постанови Кабміну, а об’єкти так і не передані до Фонду. А це понад 130 підприємств. І це питання також підніматиметься на засіданні Уряду, тим паче, що тепер передача підприємств є чіткою нормою закону».

Віталій Трубаров також звернув увагу на необхідність перегляду списку підприємств, заборонених для приватизації.

«Важливе питання – виведення підприємств зі списку заборонених для приватизації. Програма ТРІАЖ передбачає, що 893 підприємства мають бути приватизовані, але понад 200 перебувають під дією закону, що забороняє приватизацію. І перелік заборонених підприємств потрібно переглядати, бо в цьому списку більшість об’єктів, які не є стратегічними і ніколи такими не були, але лобістськими шляхами потрапили під заборону приватизації», – наголосив очільник Фонду держмайна.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: