ТОВ діятимуть у новому правовому полі

Президент України підписав Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю».

Як повідомляє прес-служба Глави держави, під час зустрічі з представниками вітчизняного та іноземного бізнесу Петро ПОРОШЕНКО зазначив, що цей законодавчий акт є довгоочікуваним, адже до цього часу діяльність товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю в Україні регулювалася законом про господарські товариства, прийнятим ще в 1991 році.

«І от, на сьогоднішній день Парламент проголосував. І вже припиняється така юридична форма, яка працювала в нас з 1991 року», – зауважив Петро Порошенко. За його словами, новий Закон стосується більшості суб’єктів малого та середнього бізнесу і дає можливість ефективно захистити учасників таких товариств.

Законом запроваджуються сучасні принципи ефективного регулювання, створення і ведення бізнесу. «Ці процедури стануть простішими, зрозумілішими. Закон має забезпечити учасникам товариства комфортний правовий простір для врегулювання своїх відносин. Зменшити ризики захоплення контролю за товариством, фактично знищити ризики рейдерських атак. Знімаються обмеження щодо формування статутного капіталу, спрощується процедура реєстрації, успадкування частки у статутному капіталі товариства, право отримання кредиту чи фінансування під заставу частки товариства, що полегшить залучення додаткових коштів», – пояснив Глава держави.

Крім того, за його словами, стає неможливим виключення міноритарного учасника за так зване систематичне невиконання або неналежне виконання обов’язків, що використовувалось певними рейдерами. Також пан Порошенко додав, що на думку окремих експертів, прийняття і підписання цього Закону дозволить значно підвищити позиції України в рейтингу Doing Business.

Очікується, що Закон «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» дозволить значно покращити бізнес-клімат, сприятиме залученню прямих іноземних інвестицій, створить передумови для створення нових та розвитку існуючих підприємств. Збільшиться надійність захисту прав власності та буде забезпечено учасників товариств ефективними механізмами запобігання та вирішення корпоративних конфліктів.

Документ вдосконалює регулювання відносин, які пов’язані зі створенням, діяльністю та припиненням товариств з обмеженою та додатковою відповідальністю. Він також усуває значні вади, які існують у чинному законодавстві, та приводить його у відповідність з нормами та концептуальними підходами, характерними для законодавчих актів Європейського Союзу та країн-членів ЄС.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: