Тенденції розвитку банківського сектору

У 2017 році в Україні було практично завершено очищення банківського сектору: банкам, які торік залишили ринок, належала частка всього у 1,7% від чистих активів всієї системи. З минулого року банківський сектор України поступово відновлюється – на сьогодні банки вже є достатньо ліквідними та підвищують свою операційну ефективність.

Про це, виступаючи в Лондоні на 10 annual Full Forum of the Vienna Initiative, заявила Заступник Голови НБУ Катерина РОЖКОВА.

Однією з ключових тем форуму стало вирішення проблеми непрацюючих кредитів банків (NPL). Розповідаючи про досвід України, заступник Голови НБУ підкреслила, що висока частка NPL, зокрема в державних банках, залишається серйозною проблемою для вітчизняного банківського сектору. Так, у грудні 2017 року – січні 2018 року резерви банків під NPL значно зросли на тлі додаткового формування резервів державними банками. Частково зростання резервів під NPL було також спричинено впровадженням з початку 2018 року МСФЗ 9.

Занадто високою є і концентрація NPL: на 20 найбільших бізнес-груп припадає близько 50% загальної кількості NPL. Одним із важливих інструментів вирішення цієї проблеми, на думку Катерини Рожкової, має стати прийняття закону «Про діяльність з управління заборгованістю», який покликаний створити цивілізований вторинний ринок непрацюючих позик.

У своєму виступі пані Рожкова також торкнулася питання подальшої стратегії розвитку державних банків, яка спрямована на зменшення частки держави на банківському ринку. «Домінуюча частка державних банків на ринку є великим викликом для української фінансової системи. Єдиним способом пом’якшення ризиків та підвищення стабільності є реформи, які, на думку НБУ, мають базуватися на наступних принципах: однакових вимогах до державних та приватних банків; зниженні частки держави у банківському секторі в середньостроковій перспективі з 55% до 25% або менше; впровадженні незалежного та прозорого корпоративного управління в державних банках; зваженій кредитній політиці та більш активній роботі зі зниження частки NPL; покращенні операційної ефективності держбанків», – констатувала вона.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: