Активи ліквідованих банків продаватимуться більш прозоро

prozorroМинулого тижня відбулись перші аукціони з продажу активів банків, що ліквідуються, за новою системою ProZorro.

Як повідомляє прес-служба Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, стежити за перебігом аукціонів можна  наживо – на сайті проекту ProZorro. Крім того, у протоколі електронних торгів, який автоматично формується системою після завершення аукціону, вказується перелік допущених до електронних торгів учасників, їхні цінові пропозиції та назва електронного майданчика, через який надано найбільшу цінову пропозицію.

За словами директора Департаменту консолідованого продажу та управління активами ФГВФО Юлії Берещенко, очікується, що нова система продажу активів виправдає покладені на неї очікування. Першу статистику щодо обсягів продажів, скарг та відгуків на роботу системи можна буде побачити вже наприкінці листопада. «Та для більш ґрунтовних висновків потрібно, щоб система успішно попрацювала хоча б кілька місяців і довела, що технічно закриває всі проблемні аспекти, з якими ми стикаємось при роботі незалежних майданчиків», – додала пані Берещенко.

Нагадаємо, в основу нової системи електронних торгів покладено принцип рівноправного доступу як потенційних покупців, так і організаторів торгів до виставлених на продаж активів. Лот, внесений банком у систему, відображається відразу на всіх майданчиках. Уся інформація про лот та аукціон публічна і доступна для перегляду сторонніми спостерігачами. Це повинно унеможливити маніпуляції із проведенням торгів.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: