Обсяги банківських депозитів почали зростати

У лютому 2018 року відновився приплив коштів у банківську систему після традиційного зниження обсягів депозитів на початку року. Про це йдеться у повідомленні Національного банку.

За підсумками лютого загальний портфель депозитів у національній валюті у платоспроможних банках збільшився на 1,4% або 6,8 млрд. грн. до 482,2 млрд. грн.

Найбільш жваве зростання спостерігалося за гривневими вкладами населення. За місяць вони зросли на 2,6%. Це пояснюється зростанням номінальних доходів населення та збільшенням привабливості гривневих депозитів на тлі зміцнення гривні, чому серед іншого, сприяло й проведення Національним банком більш жорсткої монетарної політики.

У свою чергу обсяг корпоративних депозитів у гривні зріс за місяць на 0,3%. Більш помірні темпи приросту депозитів корпоративного сектору є типовими для періоду сплати квартальних податкових платежів до бюджету.

Загальний портфель кредитів банків у національній валюті за підсумками лютого зріс на 0,8% до 580 млрд. грн. Банки нарощували гривневе кредитування як населення, так і бізнесу. Обсяг кредитів у національній валюті, виданих домогосподарствам, зріс за місяць на 0,9%, а кредитів, виданих корпоративному сектору, – на 0,8%.

При цьому обсяг залишків за кредитами в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) в лютому скоротився.

У відповідь на подальше підвищення Національним банком облікової ставки банки продовжували в лютому підвищувати процентні ставки як за депозитами, так і за кредитами в національній валюті, насамперед для корпоративного сектору.

Процентні ставки за новими гривневими депозитами для бізнесу зросли до 10,2% річних, за кредитами – до 16% річних. Також відбулося зростання ставок на новими кредитами у гривні й для домогосподарств – до 31,6% річних. Натомість процентні ставки за новими гривневими депозитами домогосподарств залишилися практично на рівні попереднього місяця – 11,4% річних.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: