Що передбачає Стратегія НБУ

Національний банк презентував Стратегію центрального банку, яка встановлює цілі на середньостроковий період.

На презентації були присутні представники міжнародних фінансових інституцій, посольств, регуляторів фінансового ринку, банківської спільноти, громадських організацій, експертних кіл та медіа, урядовці, а також команда центробанку, повідомляє прес-служба НБУ.

«Зараз ми маємо потужний фундамент для розвитку фінансової системи. За останні два роки банки України повернули довіру громадян. Національний банк має чітке бачення та програму: ми продовжимо працювати на забезпечення цінової та фінансової стабільності, разом із фінансовим сектором сприятимемо економічному зростанню, – зазначив Голова НБУ Яків СМОЛІЙ. – Реалізація цього бачення буде здійснюватися за сьома напрямками розвитку. Шість спрямовані назовні – на задоволення потреб фінансової екосистеми. Одна з важливих передумов для їх досягнення – висока інституційна спроможність центробанку. Розуміючи це, Національний банк ставить перед собою і внутрішню ціль – стати сучасним, відкритим, ефективним, незалежним центральним банком».

Стратегія Національного банку складається з таких цілей:

– Низька та стабільна інфляція.

– Стабільна, прозора та ефективна банківська система.

– Відновлення кредитування.

– Ефективне регулювання фінансового сектору.

– Вільний рух капіталу.

– Фінансова інклюзія.

– Сучасний, відкритий, незалежний, ефективний центральний банк.

«Ми проаналізували потреби учасників фінансової екосистеми, умови середовища, в якому вони працюють, тенденції, що впливатимуть на екосистему в майбутньому. На базі цього аналізу ми і сформували Стратегію Національного банку – дорожню карту, якою ми будемо керуватися найближчі роки для досягнення визначених семи цілей», – зазначив Яків Смолій.

Один коментар

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: