Яких змін очікувати на ринках капіталу України

Цій темі був присвячений виступ Голови НКЦПФР на CIS bankers T10 Форумі.

Згідно з інформацією прес-служби Комісії, основними тезами Тимура ХРОМАЄВА були такі.

Впровадження нової системи фінансового репортінгу.

«Завдяки прийнятим наприкінці минулого року законам про бухоблік і фінансову звітність, про аудит звітності, закону №2210 про залучення інвестицій емітентами цінних паперів ми разом із Національним банком і Міністерством фінансів працюємо над впровадженням нової системи фінансового репортінгу, заснованої на стандарті XBRL. Ми очікуємо, що до кінця 2019 року всі комерційні банки, небанківські фінансові установи, а також підприємства, які віднесені до категорії суспільно значимих, зможуть надавати свою звітність в електронному вигляді. Україна в цьому питанні може стати лідером в Європі, попереду нас будуть лише Нідерланди».

Зміни на ринку ОВДП.

«Найближчим часом ми побачимо позитивні зміни на ринку ОВДП. Незабаром запрацює інститут маркет-мейкерів, і ми побачимо суттєві покращення у питанні розрахунку ціни ОВДП. Ці зміни додадуть облігаціям внутрішньої держпозики ліквідності, дозволять отримувати більш стабільний і прогнозований дохід, і головне – дозволять зробити цей інструмент більш прозорим для всіх, хто в нього інвестує. На даний момент ціноутворення на цей інструмент все ще залишається непрозорим, спреди дуже широкими. Це неприйнятно для інструменту, на якому в тому числі базується монетарна політика Національного банку».

Зміни в системі депозитарного обліку.

«Значні зміни нас чекають і в депозитарній системі. До І кварталу 2019 року плануємо перехід на нову облікову систему. Це буде програмний комплекс, повністю адаптований до міжнародних стандартів, зокрема стандарту ISO 20022. Ми закінчуємо використання української системи Оберон, яка пропрацювала в Україні багато років».

Продовження реформи корпоративного управління в небанківському секторі.

«Серед основних драйверів майбутнього зростання, які в тому числі дадуть можливість знизити ризики – підвищення стандартів відповідальності для небанківських установ, фактично продовження реформи корпоративного управління в небанківському секторі. Йдеться про такі інструменти управління, як комітети наглядової ради, комплаенс, внутрішній контроль, аудит – всі вони повинні бути присутніми не лише в банках, але і в компаніях з управління активами, торговцях цінними паперами. Ми будемо прагнути поступово гармонізувати вимоги до всіх учасників фінансового сектору».

Запуск організованої торгівлі на товарних ринках і ринку деривативів.

«Другий рік поспіль ми працюємо над законодавчими змінами, які дозволять запустити в Україні ринки організованої торгівлі, в тому числі аграрної та енергетичної продукції. Вкрай важливо навести порядок у сфері торгівлі тими активами, в яких Україна виступає глобальним драйвером. Наше ВВП майже на 30% залежить від цих товарних позицій. І якщо ми не контролюємо ціноутворення по цих товарах, це означитиме, що ми ставимо під ризик процес ціноутворення на нашу національну валюту».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: