Яких змін очікувати на ринках капіталу України

Цій темі був присвячений виступ Голови НКЦПФР на CIS bankers T10 Форумі.

Згідно з інформацією прес-служби Комісії, основними тезами Тимура ХРОМАЄВА були такі.

Впровадження нової системи фінансового репортінгу.

«Завдяки прийнятим наприкінці минулого року законам про бухоблік і фінансову звітність, про аудит звітності, закону №2210 про залучення інвестицій емітентами цінних паперів ми разом із Національним банком і Міністерством фінансів працюємо над впровадженням нової системи фінансового репортінгу, заснованої на стандарті XBRL. Ми очікуємо, що до кінця 2019 року всі комерційні банки, небанківські фінансові установи, а також підприємства, які віднесені до категорії суспільно значимих, зможуть надавати свою звітність в електронному вигляді. Україна в цьому питанні може стати лідером в Європі, попереду нас будуть лише Нідерланди».

Зміни на ринку ОВДП.

«Найближчим часом ми побачимо позитивні зміни на ринку ОВДП. Незабаром запрацює інститут маркет-мейкерів, і ми побачимо суттєві покращення у питанні розрахунку ціни ОВДП. Ці зміни додадуть облігаціям внутрішньої держпозики ліквідності, дозволять отримувати більш стабільний і прогнозований дохід, і головне – дозволять зробити цей інструмент більш прозорим для всіх, хто в нього інвестує. На даний момент ціноутворення на цей інструмент все ще залишається непрозорим, спреди дуже широкими. Це неприйнятно для інструменту, на якому в тому числі базується монетарна політика Національного банку».

Зміни в системі депозитарного обліку.

«Значні зміни нас чекають і в депозитарній системі. До І кварталу 2019 року плануємо перехід на нову облікову систему. Це буде програмний комплекс, повністю адаптований до міжнародних стандартів, зокрема стандарту ISO 20022. Ми закінчуємо використання української системи Оберон, яка пропрацювала в Україні багато років».

Продовження реформи корпоративного управління в небанківському секторі.

«Серед основних драйверів майбутнього зростання, які в тому числі дадуть можливість знизити ризики – підвищення стандартів відповідальності для небанківських установ, фактично продовження реформи корпоративного управління в небанківському секторі. Йдеться про такі інструменти управління, як комітети наглядової ради, комплаенс, внутрішній контроль, аудит – всі вони повинні бути присутніми не лише в банках, але і в компаніях з управління активами, торговцях цінними паперами. Ми будемо прагнути поступово гармонізувати вимоги до всіх учасників фінансового сектору».

Запуск організованої торгівлі на товарних ринках і ринку деривативів.

«Другий рік поспіль ми працюємо над законодавчими змінами, які дозволять запустити в Україні ринки організованої торгівлі, в тому числі аграрної та енергетичної продукції. Вкрай важливо навести порядок у сфері торгівлі тими активами, в яких Україна виступає глобальним драйвером. Наше ВВП майже на 30% залежить від цих товарних позицій. І якщо ми не контролюємо ціноутворення по цих товарах, це означитиме, що ми ставимо під ризик процес ціноутворення на нашу національну валюту».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: