Парламенту рекомендують запровадити установу фінансового омбудсмена

Комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності рекомендував Верховній Раді прийняти за основу проект закону «Про установу фінансового омбудсмена».

Про це інформує на своїй сторінці у Facebook один із авторів документа народний депутат Руслан ДЕМЧАК.

Зокрема, він зазначив, що даним законопроектом (реєстраційний №8055) передбачається створення установи фінансового омбудсмена – незалежного органу, який вирішуватиме спори споживачів фінансових послуг та сприятиме захисту їхніх прав для збільшення довіри до фінансового сектору. Цього наразі потребує кожен українець, адже, згідно із дослідженням проекту USAID «Справедливе правосуддя», в 2016 році судам довіряло лише 10% українців. Такий альтернативний механізм вирішення спорів функціонує в 24 з 28 країн ЄС.

Основними перевагами запровадження інституту фінансового омбудсмена в Україні, за словами пана Демчака, є такі: швидкість розгляду спорів між споживачами та надавачами фінансових послуг (до 60 днів); дешевизна в порівнянні із судовими зборами (5% від прожиткового мінімуму для працездатних осіб – це лише 88 грн.); неупередженість (споживач не обмежений правом звернутися до суду).

Рішення фінансового омбудсмена або його уповноваженої особи стає обов’язковим до виконання та набирає законної сили після закінчення строку для його оскарження в суді будь-якою із сторін спору.

При цьому Руслан Демчак зауважив: «У процесі підготовки законопроекту і попередніх обговорень найбільше питань викликали норми щодо фінансування фінансового омбудсмена за рахунок ринку та обов’язковості його рішень. Можливо, ці зауваження залишились у представників ринку і сьогодні. Тому хочу ще раз підкреслити, що ми розглядаємо фінансового омбудсмена не як каральний орган для фінансових установ, а як ефективний механізм вирішення спорів, яких зараз накопичилось чимало. А пропонований механізм, поза сумнівами, більш оперативний і більш дешевий ніж судові розгляди або санкції регуляторів.

Зважаючи на те, що однією з найбільших проблем всієї фінансової системи сьогодні залишається недостатній рівень довіри до неї з боку споживачів, тому пропонована ініціатива може стати головною складовою її відновлення».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: