Нерезиденти збільшили вкладення в гривневі ОВДП

Національний банк із занепокоєнням ставиться до активного притоку капіталу нерезидентів, які з початку року збільшили вкладення в гривневі ОВДП майже в три рази до понад 14 млрд. грн.

Про це розповів Директор Департаменту монетарної політики та економічного аналізу НБУ Сергій НІКОЛАЙЧУК під час виступу на форумі CIS BANKERS минулого тижня, повідомляється на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

Зокрема, він зазначив: «Ми з побоюванням дивимося на приплив короткострокового капіталу, тому що пам’ятаємо досвід України 1998 року, як і досвід інших країн, які зіткнулися з відтоком «гарячого» капіталу. В тому числі, криза 2008 року, яка для багатьох країн була підсилена цим відтоком».

Однак, зауважив пан Ніколайчук, наразі Національний банк вважає низькими ризики з боку притоку короткострокового капіталу для зовнішньої стійкості української економіки.нерезиденти,

Водночас останніми місяцями приплив капіталу нерезидентів разом із збільшенням надходжень валютної виручки від експортерів створює умови для нарощування Національним банком міжнародних резервів без протидії зміцненню обмінного курсу гривні відносно долара США.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: