НДУ здійснив цифрову революцію

Національний депозитарій запустив новий цифровий сервіс для емітентів цінних паперів. Відтепер процедура подачі розпорядження на формування реєстру власників цінних паперів займає кілька хвилин і доступна 24/7, повідомляється у прес-релізі Нацдепозитарію.

Інформація про власників цінних паперів є невід’ємною складовою корпоративних дій емітентів як під час проведення загальних зборів, так і в разі формування звітності. НДУ, в рамках впровадження європейських стандартів обслуговування, запустив електронну послугу з формування реєстрів власників цінних паперів. Усе, що необхідно його клієнтам – мати електронний підпис і печатку, а також зареєструватися в клієнтському кабінеті на сайті https://my.csd.ua/. Для подачі розпорядження достатньо зробити кілька кліків. В оновленому меню міститься сервіс, який надає можливість заповнити електронну форму розпорядження і відправити її натисканням однієї кнопки.

«Зміна, яку ми вносимо до формату надання цієї послуги – одна з найбільш кардинальних за останні три роки. Ми хочемо поступово відійти від паперового формату взаємодії і для цього розширюємо функціонал. Про нову послугу потрібно знати всім, хто відповідає за корпоративні дії в акціонерних товариствах. За нашими оцінками, активних користувачів буде приблизно 6 тисяч», – зазначив Член Правління НДУ Андрій ПОРАДА.

Стандартна форма розпорядження раніше заповнювалася вручну і в паперовій формі відправлялася до Центрального депозитарію поштою або з кур’єром. Залежно від місцезнаходження клієнта НДУ та оперативності роботи поштових або кур’єрських служб період підготовки документа, його відправки і очікування, поки він пройде всі етапи перевірки, міг тривати до двох тижнів.

В НДУ впевнені, що запуск електронного сервісу стартував у дуже важливий період в житті акціонерних товариств. Традиційно в квітні проходять річні загальні збори акціонерів. Нова послуга Національного депозитарію допоможе зробити процес формування реєстрів власників цінних паперів та повідомлення акціонерів більш зручним і швидким.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: