Хто здійснюватиме оцінку при процедурі squeeze-out

Фахівці НКЦПФР на робочій нараді обговорили з представниками Фонду державного майна питання здійснення оцінки у випадках, встановлених законодавством про цінні папери та акціонерні товариства. Про це повідомляється на офіційній сторінці Комісії у Facebook.

У повідомленні, зокрема, зауважується, що відповідно до норм Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення ведення бізнесу та залучення інвестицій емітентами цінних паперів» НКЦПФР уповноважена вести реєстр оцінювачів, які проводять таку оцінку. В цілому ж державне регулювання у сфері оцінки майна, майнових прав та професійної оціночної діяльності здійснює ФДМУ.

На зустрічі обговорили можливі додаткові критерії, які можуть застосовуватися до оцінювачів при внесенні до реєстру Комісії, а також міжнародну практику щодо цього питання.

За інформацією фахівців Фонду держмайна, з 12 тисяч професійних оцінювачів, лише 5 тисяч щорічно підтримують свій професійний рівень. З них приблизно 600-700 оцінювачів спеціалізуються в категорії 2.1. «Оцінка компаній», яка, зокрема, потрібна для виконання оцінки при squeeze-out.

В НКЦПФР зазначають, що регулятор і надалі тісно співпрацюватиме щодо цього питання з Фондом державного майна.

Як зазначив на своїй сторінці у Facebook Член НКЦПФР Максим ЛІБАНОВ, нещодавно була перша річниця прийняття змін до закону про акціонерні товариства щодо процедур squeeze-out та sell-out. Багато можна говорити про значення цих змін для кожного окремо взятого товариства та корпоративного управління в країні в цілому.

«Що маємо на сьогодні:

– у 45 товариствах процедура squeeze-out запущена;

– майже в 10 товариствах процедура закінчена;

– ціна офіційно оскаржується по 3 компаніях, ще по 1 товариству вже є судові рішення.

У сухому залишку, такої уваги до питання корпоративного управління як останнім часом дуже давно вже не було. Далі буде тільки цікавіше», – підкреслив пан Лібанов.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: