Для операцій із цифровими та стандартними фінінструментами мають бути однакові правила

Потреба в регулюванні операцій із крипто активами виникає у зв’язку із виходом на ринок непрофесійних інвесторів та необхідності захисту їхніх прав.

На цьому наголосив Начальник Управління реформування фінансового сектору НБУ Євген СТЕПАНЮК, виступаючи на міжнародній конференції BlockchainUA, йдеться на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook.

У більшості країн світу операції з крипто активами перебувають у так званій «сірій зоні», що створює регуляторний арбітраж порівняно з традиційними інструментами фінансового ринку. Тому Євген Степанюк вважає, що мають бути запроваджені однакові правила для операцій з цифровими та стандартними фінансовими інструментами, забезпечення їх оподаткування та дотримання правил з фінансового моніторингу для уникнення зловживань на ринку та захисту прав інвесторів та споживачів.

За його словами, впровадження регулювання крипто активів в окремо взятій країні може бути неефективним, зважаючи на анонімний характер транзакцій з ними. Це обумовлює необхідність тісної кооперації між регуляторами на глобальному рівні.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: