Україна стане лідером в Європі у сфері фінансового репортингу

НКЦПФР за підтримки міжнародних партнерів запустить систему подання електронної фінансової звітності.

Як повідомляє прес-служба Комісії, керівництво НКЦПФР, Проекту USAID «Трансформація фінансового сектору» і Програми технічної підтримки за пріоритетними напрямками українського фінансового сектору EU-FINSTAR підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо закупівлі та впровадження в Україні Системи фінансової звітності.

Міжнародні партнери України, які надають допомогу фінансовому сектору в процесі впровадження реформ, мають намір надати допомогу в процесі закупівлі такої Системи у відповідності до встановлених бізнес-вимог, а також її адаптації та впровадження.

Нова Система дозволить здійснювати збирання, обробку, перевірку та розкриття регулярної фінансової звітності підприємств в єдиному електронному форматі та базуватиметься на поширеному у світі стандарті iXBRL.

Ключовими новаціями запровадження Системи на українському ринку є:

– єдине вікно подання фінансової звітності до фінансових регуляторів;

– високий рівень автоматизації збирання та обробки фінансової звітності;

– ефективний та надійний аналіз фінансових показників компаній;

– швидке виявлення помилок та невідповідностей у фінансових звітах.

Відповідно до останніх змін до Закону «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні», складати фінансову звітність з використанням таксономії МСФЗ 2018 та подавати її органам державної влади в єдиному електронному форматі зобов’язані підприємства, що становлять суспільний інтерес. До таких підприємств Законом віднесені емітенти, цінні папери яких допущені до біржових торгів, банки, страховики, недержавні пенсійні фонди, інші фінансові установи та підприємства, які належать до групи великих підприємств.

Програма EU-FINSTAR має намір надавати допомогу як НКЦПФР, так й іншим державним органам – учасникам проекту – в процесі переходу до складання і подання регулярної фінансової звітності підприємствами, що становлять суспільний інтерес, з використанням таксономії МСФЗ.

Проект USAID «Трансформація фінансового сектору» також має намір допомогти Комісії розробити зміни до законодавства та нормативно-правових актів, необхідні для впровадження Системи. Програма EU-FINSTAR планує проведення навчальних та інформаційно-роз’яснювальних заходів для суб’єктів, що стануть користувачами Системи.

Запуск нової Системи планується на І квартал 2019 року, оскільки відповідно до вищезгаданого Закону підприємства, що становлять суспільній інтерес, повинні складати і подавати фінансову звітність органам державної влади за міжнародними стандартами в єдиному електронному форматі саме з 2019 року.

«Завдяки прийнятим наприкінці минулого року законам ми разом із Національним банком і Міністерством фінансів працюємо над впровадженням нової системи фінансового репортингу для підприємств, що становлять суспільний інтерес. Україна в цьому питанні має шанс стати лідером в Європі, адже на сьогодні така система впроваджена лише Нідерландами. Перехід на електронне складання та подання звітності дозволить створити базис для прозорої та ефективної економіки. Адже інформативність, правдивість, цілісність, повнота і адекватність фінансової звітності на фінансовому ринку є чи не головною передумовою виникнення довіри до компаній, ринку та економіки в цілому», – зауважив Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ.

«Запровадження регуляторної звітності підприємств, що становлять суспільний інтерес, з використанням української таксономії МСФЗ XBRL є важливим кроком для підвищення фінансової прозорості. Нова структура регуляторної звітності, яка базується на українській таксономії МСФЗ, сприятиме запровадженню МСФЗ, посиленню захисту інвесторів, покращенню інвестиційного клімату в країні та надасть фінансовим регуляторам нові та розширені наглядові можливості, що допоможуть підготувати ринки капіталу України до інтеграції з європейськими та іншими транскордонними ринками», – додав Керівник Проекту технічної допомоги EU-FINSTAR Скотт КАЛХУН.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: