Безготівкові платежі почали зростати

bezgotivЗа 9 місяців 2016 року українці здійснили безготівкових платежів з використанням платіжних карток на суму, більшу ніж за весь минулий рік. 

За даними прес-служби НБУ, у ІІІ кварталі частка безготівкових розрахунків у загальному обсязі операцій з платіжними картками в Україні збільшився до 35,8% у порівнянні з 34,9% у ІІ кварталі.

У липні-вересні було здійснено 459 млн. безготівкових операцій із використанням платіжних карток на загальну суму 149,5 млрд. грн., що на 16,56 млрд. грн. більше у порівнянні з ІІ кварталом цього року.

Безготівкові операції з використанням платіжних карток у ІІІ кварталі розподілилися таким чином: 35,9% – операції в платіжних терміналах; 33,1% – перекази з картки на картку; 27,8% – операції в мережі Інтернет; 3,2% – операції в пристроях самообслуговування.

У цілому, за 9 місяців 2016 року понад 70% від загальної кількості операцій з використанням платіжних карток здійснювалися у безготівковій формі. Усього було зафіксовано 1 272 млн. безготівкових платежів з використанням платіжних карток на загальну суму майже 398 млрд. грн. На отримання готівки припадало лише 30% від загальної кількості операцій з використанням платіжних карток (543 млн. операцій на загальну суму 732 млрд. грн.).

Станом на початок жовтня 2016 року, в Україні нараховувалося понад 31,1 млн. активних платіжних карток (на початку року – 30,8 млн.). При цьому залишається стабільною тенденція до збільшення безконтактних платіжних карток в Україні – з початку року їхня кількість зросла на 21% до майже 1,8 млн. шт.

Інфраструктура використання платіжних інструментів, станом на 01.10.2016 року, нараховувала майже 33,5 тис. банкоматів та 207,3 тис. терміналів (станом на початок року – 33,3 тис. банкоматів та 194,5 тис. терміналів). Найбільше банкоматів та терміналів встановлено у Київській (включно з м. Києвом), Дніпропетровській та Харківській областях. Лідерами за кількістю банкоматів та терміналів серед банків України є «Приватбанк», «Ощадбанк» та «Райффайзен Банк Аваль».

Кількість підприємств торгівлі та сфери послуг, що надають можливість розраховуватися безготівково, у порівнянні з початком 2016 року зросла майже на 6% до 139 тис. (найбільше їх розташовано у Київській (включно з м. Києвом), Дніпропетровській та Харківській областях).

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: