Як прийняття закону «Про валюту» покращить інвестиційний клімат

У Нацбанку розповіли про перспективи вдосконалення валютного законодавства.

Цій темі був присвячений виступ Заступника Голови НБУ Олега ЧУРІЯ під час конференції «Фінансові можливості в Україні – Quo Vadis?», організованій Німецько-Українським форумом та німецьким Товариством міжнародного співробітництва GIZ в Берліні в рамках Українського тижня, йдеться у повідомленні на офіційній сторінці НБУ у Facebook.

«Валютне законодавство, побудоване навколо Декрету про валютне регулювання від 1993 року, мало репресивний характер, оскільки було покликане запобігти відтоку капіталу за кордон. Натомість проект закону «Про валюту» передбачає кардинально інший підхід – створити умови для залучення інвестицій», – розповів Олег Чурій.

При цьому він зазначив: «Забезпечення сприятливого клімату для притоку прямих іноземних інвестицій в Україну є пріоритетом для Національного банку.

Прийняття законопроекту суттєво спростить умови ведення бізнесу для компаній, що займаються зовнішньоекономічною діяльністю.

Зокрема, вже одразу після набуття чинності законом Національний банк зможе подовжити граничний строк розрахунків за операціями зовнішньоекономічної діяльності понад 180 днів, прибрати валютний контроль для зовнішньоекономічних операцій на суму нижче порогового рівня – 150 тис. грн. Крім того, буде скасовано санкції у вигляді припинення зовнішньоекономічної діяльності при порушенні строків закриття контрактів».

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: