Фіктивність емітентів у новій редакції

fictivnistНКЦПФР схвалила нову редакцію «Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів та включення таких емітентів до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності».

Як передає прес-служба регулятора, в новій редакції доопрацьовано перелік ознак фіктивності для емітентів простих іменних цінних паперів та корпоративних інвестиційних фондів.

Згідно з документом, відповідність емітента простих іменних цінних паперів (крім страховиків) або корпоративного інвестиційного фонду щонайменше трьом ознакам фіктивності (в окремих випадках – двом) може стати підставою для прийняття рішення про його включення до Списку емітентів, що мають ознаки фіктивності, та зупинення обігу його цінних паперів.

Крім того, в нормативному акті викладено в новій редакції термін капіталізації та розширено перелік емітентів, на яких не поширюється дія Положення.

Слід нагадати, що наказом Міністерства юстиції України від 05.09.2016 року державна реєстрація Рішення НКЦПФР від 10.07.2015 року №980 «Про затвердження Положення про встановлення ознак фіктивності емітентів цінних паперів та включення таких емітентів до списку емітентів, що мають ознаки фіктивності» була скасована. Не погоджуючись зі скасуванням державної реєстрації свого нормативно-правового акту, НКЦПФР подала позов до Окружного адміністративного суду міста Києва.

У Комісії вважають, що Положення про встановлення ознак фіктивності було дієвим інструментом протидії використанню цінних паперів емітентів з ознаками фіктивності, недопущення зловживань за допомогою таких цінних паперів, а також захистом прав інвесторів та споживачів фінансових послуг. При цьому зазначене Положення використовувалося не лише НКЦПФР, але й іншими регуляторами фінансового сектору – Національним банком та Нацкомфінпослуг.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: