В Україні планують забезпечити неттінг товарних деривативів

НКЦПФР та Європейська федерація торговців енергією розвиватимуть організовані ринки в Україні.

Як інформує прес-служба НКЦПФР, Комісія уклала Меморандум із EFET (Європейською федерацією торговців енергією) з метою співробітництва у розбудові товарних ринків енергетичної продукції та ринків фінансових інструментів, в яких енергетична продукція виступає базовим активом.

Сторони готові співпрацювати у сфері розвитку товарних та фінансових ринків, а також ринку деривативів з метою сприяння завершенню реформ в питаннях ліквідаційного неттінгу та процедур банкрутства в Україні.

Наразі енергетичні компанії та виробники, що працюють на українському ринку, не отримують вигоди від ліквідаційного неттінгу при виконанні угод та повинні здійснювати передоплату за постачання газу при операціях з контрагентами з ЄС. Така ситуація не сприятиме створенню високоліквідного енергетичного ринку в Україні, подібного до ринків країн Євросоюзу. Тож існує нагальна потреба удосконалення вітчизняної законодавчої бази та імплементації відповідних директив ЄС.

Відповідно до підписаного Меморандуму EFET і Комісія співпрацюватимуть у питаннях розробки нового законодавства про цінні папери та банкрутство, яке забезпечить неттінг товарних деривативів та ефективний захист неттінгу в операціях з такими продуктами, як природний газ, електроенергія тощо.

Норми щодо запровадження ліквідаційного неттінгу деривативів вже містяться у проекті закону про ринки капіталу та регульовані ринки №7055. Сторони вважають за необхідне запровадження зазначених змін і в майбутньому розповсюдження неттінгу на інші класи активів, зокрема енергетичну продукцію (природний газ і електроенергію).

«Другий рік поспіль ми працюємо над законодавчими змінами, які дозволять запустити в Україні організовані фінансові та товарні ринки, в тому числі електроенергії та газу, створити повноцінні біржові енергетичні хаби. Це дасть можливість отримати чесну, справедливу ціну на ці активи і обмежити вплив іноземних цінових паритетів, таких як Роттердам, NCG, та започаткувати українські індекси.

Україна має потужний потенціал на цих ринках, лише ці дві товарні позиції складають майже 15% ВВП країни. Величезний об’єм зберігання у поєднанні зі збільшенням видобутку газу і ефективним управлінням трубопроводами може перетворити Україну на провідного постачальника і зберігача газу в Європі. Нам потрібно активніше рухатися в бік правил європейського фінансового та енергетичного ринків, створювати власну надійну інфраструктуру для організованої торгівлі, щоб стати повноцінною частиною світового ринку. Розвиток в Україні організованої торгівлі газом та електроенергією як на споті, так і ф’ючерсними контрактами, дасть потужний стимул для зростання економіки України», – наголосив Тимур ХРОМАЄВ, Голова НКЦПФР.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: