Позичальники заборгували неплатоспроможним банкам понад 438 млрд. грн.

Відновити кредитування без якісної роботи над помилками, які виявила банківська криза, неможливо.

Про це розповіла Директор Департаменту управління активами ФГВФО Ольга БІЛАЙ, виступаючи на форумі CIS Bankers-T10, йдеться у повідомленні прес-служби Фонду гарантування вкладів.

Зокрема, вона відмітила, що позичальники заборгували неплатоспроможним банкам, які перебувають в управлінні Фонду, понад 438,6 млрд. грн. 75% цієї суми – борги юридичних осіб. Абсолютна більшість договорів (до 95%) не обслуговуються роками. Слабкий захист прав кредиторів, недосконалість судової системи та фактично нівельована важливість позитивної кредитної історії – це далеко не вичерпний перелік проблем, які оголила остання банківська криза в Україні.

За словами пані Білай, останні ініціативи Фонду гарантування з відновлення співпраці із бюро кредитних історій, налагодження роботи з приватними виконавцями, тощо – покликані посилити захист прав кредиторів.

Учасники форуму відмітили й значну роль Фонду у становленні ринку проблемних активів, який необхідний для залучення інвесторів, а також всім банкам і кредиторам для швидкого очищення від проблемних боргів. Утім, для якісних змін системи потрібен комплексний підхід.

«Боржники повинні усвідомити той факт, що вони зобов’язані повертати кредити. І це питання не з категорії «свідомої громадянської позиції», а їхній прямий обов’язок, невиконання якого нестиме суттєві негативні наслідки. Та змінитися має і «свідомість» банків. Зараз у банкірів, на жаль, також досить коротка пам’ять: сьогодні ми всі обговорюємо важливість кредитного реєстру, а через півроку у гонитві за рейтингами більшість фінустанов можуть просто «забути» про нього. Тому банки повинні також проявити своє сумління: якщо дані про позичальника внесені до кредитного реєстру, і він має негативну кредитну історію, – не може бути так, що один банк відмовить в отриманні чергової позики, а інший без проблем – погодить. Це помилка, яка може дорого коштувати як самому банку, так і економіці країни в цілому», – пояснила Ольга Білай.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: