Ініціативи НБУ в 2018 році

У Національному банку окреслили перспективи розвитку банківської системи та відновлення кредитування.

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook, Директор Департаменту стратегії та реформування НБУ Михайло ВІДЯКІН, виступаючи на круглому столі «Ініціативи НБУ в 2018 році», організованого CFO Сlub Ukraine, повідомив про те, якою є стратегія дій регулятора на середньострокову перспективу.

«Ми розробили Стратегію Національного банку, яка не тільки допоможе сфокусувати діяльність регулятора на досягнення 7 стратегічних цілей, а ще й містить у собі клієнтську логіку, що є вперше для державних інституцій нашої країни. Наше завдання – так реагувати на потреби всіх учасників фінансового ринку, щоб згодом усі вони принесли акумульовану цінність кінцевим споживачам фінансових і банківських послуг – громадянам України», – сказав він.

Також Михайло Відякін додав, що така співпраця має сприяти ефективній роботі всіх інститутів, що приносить цінність кожній клієнтській групі: експертам, державним органам, комерційним банкам та фінансовим компаніям, підприємствам і фізичним особам – адже всі вони є учасниками єдиної фінансової екосистеми та стейкхолдерами Національного банку.

У свою чергу Євген ДУБОГРИЗ, Заступник Директора Департаменту фінансової стабільності НБУ, зауважив, що банки почали активніше кредитувати як населення, так і бізнес. За минулий рік загальні гривневі кредити банків зросли на 13% (до 570,6 млрд. грн.). Найбільш активно банки нарощували кредитування населення – портфель гривневих споживчих кредитів збільшився на 43%. Крім того, торік розпочалося поступове відновлення кредитування реального сектору.

«Минулого року Національний банк у рамках впровадження Положення про визначення кредитних ризиків (Постанова №351) провів верифікацію кредитів найбільших корпоративних позичальників усіх банків. Результати цього дослідження, а також результати стрес-тестування позичальників, яке було здійснено в 2015-2016 роках, змусили Національний банк серйозніше підійти до питання відображення банками реальної якості активів позичальників. Національний банк вимагає від банків коректно визначати ймовірність дефолту та кредитний ризик позичальників», – наголосив Євген Дубогриз.

Він також зауважив, що українські банки, які успішно працюють сьогодні на ринку, з розумінням ставляться до таких вимог регулятора та переймають кращі міжнародні практики в цьому напрямі.

«Операційно самостійні компанії/групи, що мають стабільний фінансовий стан, завжди можуть розраховувати на підтримку банків. Підприємства транспорту, тваринництва, фармацевтики, машинобудування, видобування вже зараз привабливі для відновлення середньострокового кредитування. У секторі торгівлі банки можуть зацікавитися трейдерами фармацевтичної та сільськогосподарської продукції. У цілому фінансовий стан компаній уже не є перешкодою для кредитування», – підсумував Євген Дубогриз.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: