Як здійснюватиметься корпоративне управління у професійних учасниках ринків капіталу

НКЦПФР затвердила Концепцію корпоративного управління у професійних учасниках ринків капіталу України, передає прес-служба Комісії.

Концепція підготовлена в рамках реалізації Комплексної програми розвитку фінансового сектору України до 2020 року за компонентом А.10 «Підвищення рівня корпоративного управлення у учасниках фінансових ринків».

Як зазначається у повідомленні, система корпоративного управління в професійних учасниках ринків капіталу буде запроваджуватися як система обов’язкових вимог та добровільних для виконання настанов (рекомендацій) з урахуванням правових особливостей.

Запровадження корпоративного управління в секторі професійних учасників ринків капіталу принесе чимало переваг не лише для бізнесу самих професійних учасників, але й для їхніх клієнтів, інвесторів, стабільності ринків капіталу, зниження ризиків фінансового сектору країни тощо.

Професійні учасники ринків капіталу матимуть можливість запровадити саме таку систему управління, яка відповідатиме розміру їхнього бізнесу (принцип пропорційності), бізнес професійних учасників стане більш стійким до ризиків, суттєво знизиться ризик настання неплатоспроможності та банкрутства професійних учасників, зросте конкурентоспроможність компаній і здатність до довгострокового безперервного ведення бізнесу, а головне – підвищиться захист прав клієнтів професійних учасників.

Клієнти професійних учасників ринків капіталу (інвестори) отримуватимуть більше інформації для прийняття інвестиційних рішень, враховуючи всі ризики посередника. Зі зменшенням ризику неплатоспроможності учасників ринків капіталу ризик інвестицій у цінні папери зменшиться. При цьому обов’язковий моніторинг скарг клієнтів підвищить захист їхніх прав; звужуються можливості для зловживань з цінними паперами.

Саморегулівні організації ринків капіталу зможуть ефективніше долучатися до розробки професійних правил і стандартів та отримають можливість пропонувати кандидатів тимчасових керівників професійних учасників. Загалом підвищиться кооперація державного регулятора і СРО в питанні нагляду за професійними учасниками ринків капіталу.

У питанні регулювання ринків капіталу держава зможе перейти до ризик-орієнтованого нагляду, продовжити реформу корпоративного управління, поступово гармонізувати вимоги до всіх учасників фінансового сектору, як банківських, так і небанківських установ.

«Серед основних драйверів майбутнього зростання ринку, які в тому числі сприятимуть зниженню ризиків, підвищення стандартів відповідальності для небанківських установ, фактичне продовження реформи корпоративного управління в небанківському секторі. Йдеться про запровадження таких інструментів управління в небанківських установах, як комітети наглядової ради, комплаєнс, внутрішній контроль і аудит. Усі ці інструменти повинні працювати не лише в банках, але і в компаніях з управління активами, торговцях цінними паперами. Ми будемо прагнути поступово гармонізувати вимоги до всіх учасників фінансового сектору країни», – наголосив Голова НКЦПФР Тимур ХРОМАЄВ.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: