Проблемний кредитний портфель банків може збільшитись

Українські банки застерегли від нової схеми ухиляння від повернення кредитів недобросовісними позичальниками.

Про це йшлося на робочій нараді за участі представників банківської спільноти, яка відбулась у Незалежній асоціації банків України, повідомляє прес-служба НАБУ.

Учасники наради обговорили питання щодо виникнення нової негативної практики для банківських установ. Зокрема, предметом розгляду стало неординарне застосування господарськими судами приписів законів «Про іпотеку» та «Про виконавче провадження».

Представники банків заявили про невідповідність законодавству можливості перегляду ціни продажу майна на підставі виконаної на замовлення боржника експертизи після його продажу в рамках виконавчого провадження без оскарження виконаної у виконавчому провадженні оцінки в порядку, передбаченому законом. Також банкіри вважають неприйнятним застосування ст. 37 Закону «Про іпотеку» (якою передбачено позасудове набуття права власності на предмет іпотеки) в частині стягнення на користь боржника перевищення 90% вартості предмету іпотеки над розміром забезпечених іпотекою вимог при придбанні іпотекодержателем майна з прилюдних торгів.

Учасники засідання вважають, що така судова практика може потягнути за собою негативні наслідки для банків-кредиторів у цілому, зважаючи на той факт, що вартість будь-якого майна, що набуто у власність в рахунок погашення боргу, навіть у примусовому порядку, може бути в подальшому переглянута в бік збільшення за відповідним позовом боржника. Як наслідок, банки примушуватимуть необґрунтовано зменшувати заборгованість боржників або сплачувати таким боржникам різницю вартості майна, необґрунтовано встановлену постфактум.

Представники банків не погоджуються з такою позицією судів та висловлюють занепокоєння, що якщо така позиція буде підтримана судами вищих інстанцій, подібна практика може призвести до збільшення проблемного кредитного портфелю української банківської системи.

Члени НАБУ сподіваються, що засідання Київського апеляційного господарського суду по справі, що заплановане на 3 квітня, відновить справедливість та покладе край розповсюдженню нової шахрайської схеми, шкідливої для української економіки.

Один коментар

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: