Як банки мають відображати очікувані кредитні збитки

Національний банк уточнив розрахунок окремих економічних нормативів у зв’язку із запровадженням МСФЗ 9.

Як зазначає прес-служба НБУ, це зумовлено переходом банків до застосування Міжнародного стандарту фінансової звітності 9 «Фінансові інструменти», зокрема особливостями відображення в бухгалтерському обліку очікуваних кредитних збитків за фінансовими інструментами.

Так, центральний банк дозволив враховувати очікувані кредитні збитки за фінансовими інструментами, що відображені на окремих аналітичних рахунках дисконтів, при розрахунку нормативів капіталу, кредитного ризику та ліквідності. Ці Зміни передбачені Постановою Правління НБУ від 30 березня 2018 року №33 «Про затвердження Змін до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні», яка набирає чинності через 30 днів з дня її офіційного опублікування.

Слід нагадати, що розрахунок економічних нормативів здійснюється відповідно до Інструкції про порядок регулювання діяльності банків в Україні, затвердженої Постановою Правління НБУ від 28 серпня 2001 року №368.

У свою чергу, бухгалтерський облік фінансових інструментів здійснюється відповідно до Інструкції з бухгалтерського обліку операцій із фінансовими інструментами в банках України, затвердженої Постановою Правління НБУ від 21 лютого 2018 року №14.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: