Основні пріоритети Національного банку

Керівник НБУ озвучив плани регулятора на поточний рік.

ЗНИЖЕННЯ ІНФЛЯЦІЇ

Зокрема, як повідомляється на офіційній сторінці Нацбанку у Facebook, Голова НБУ Яків СМОЛІЙ під час зустрічі з членами Американської торговельної палати в Україні наголосив, що першочерговим для Національного банку є поступове зниження інфляції, насамперед завдяки жорстким монетарним умовам, які на сьогодні склалися в результаті підвищення облікової ставки з жовтня минулого року на 4,5% до 17% річних.

ВІДНОВЛЕННЯ КРЕДИТУВАННЯ

За словами Якова Смолія, іншим пріоритетом для НБУ на 2018 рік є відновлення кредитування. «За збереження макрофінансової стабільності та прогресу у вирішенні проблеми «токсичних» активів та підвищення рівня захисту прав кредиторів ми зможемо очікувати на більш швидке зростання обсягу нових кредитів бізнесу. І це – спільне завдання не лише для Національного банку, а й інших державних органів», – зазначив він.

ВАЛЮТНА ЛІБЕРАЛІЗАЦІЯ

Голова НБУ також зупинився на темі валютної лібералізації, шлях до якої має прокласти прийняття законопроекту «Про валюту» (реєстраційний №8152).

«Ми переконані, що прийняття закону «Про валюту» створить в Україні просте, прозоре та несуперечливе валютне регулювання, яке забезпечить свободу валютних операцій для населення, сприятливі умови для ведення бізнесу, зменшення навантаження на банки, та більш привабливе, передбачливе і надійне середовище для інвестицій», – зауважив Яків Смолій.

В НБУ впевнені, що прийняття законопроекту №8152 стане підтвердженням євроінтеграційних прагнень України, оскільки приведе українське валютне законодавство у відповідність із діючими в ЄС правилами.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: