Український ринок M&A продовжує зростати

У 2017 році кількість угод на ринку злиттів та поглинань України збільшилась у порівнянні з 2016 роком на 22%, а обсяг угод – на 37%.

Згідно з результатами дослідження компанії KPMG, торік в Україні відбулося 67 угод M&A на загальну суму $1023 млн. (у 2016 році ці показники становили 55 та $748 млн. відповідно).

Однією з минулорічних тенденцій стало збільшення частки значних угод (обсягом більше $100 млн.). У 2017 році вона дорівнювала 62%, тоді як у 2016 році – 57%. Торік обсяг десяти найбільших угод склав $714 млн. або 70% від загального обсягу ринку.

За участю іноземних інвесторів у минулому році була укладена 21 угода на суму $351 млн. (у 2016 році – 19 угод на суму $554 млн.). Найактивнішими на українському ринку були інвестори із СНД, Північної Америки та Європи.

У розрізі галузей лідерами за обсягом укладених угод M&A у 2017 році були сільське господарство (41% від загального обсягу), металургія та добувна промисловість (26%) та енергетика (12%). У свою чергу за кількістю угод до лідируючої трійки увійшли банківський та страховий сектор (22% від загальної кількості), сільське господарство (18%), а також сектор нерухомості та будівництва (14%).

Оцінюючи перспективи розвитку ринку злиттів та поглинань, Партнер, Керівник відділу інвестицій і ринків капіталу KPMG в Україні Пітер ЛАТОС зазначив, що в нашій країні були здійснені позитивні кроки щодо реформування економіки, але ще треба пройти довгий шлях вперед для виконання умов, встановлених для кредитів МВФ та ЄС.

Прогноз щодо розвитку ринку залишається оптимістичним, й у поточному році можна очікувати на його подальше зростання як щодо кількості, так і щодо обсягів угод. Це, зокрема, обумовлюватиметься зростаючою зацікавленістю до ринку з боку іноземних інвесторів та попитом на компанії зі значним експортним потенціалом.

Більш детально – у дослідженні KPMG «Ukrainian M&A Review 2017»

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: