Фонд гарантування надав банкам тестовий період для складання звітності

Цей період складатиме сім місяців і стосуватиметься обчислення банківськими установами регулярного збору за новою методикою.

Згідно з інформацією прес-служби Незалежної асоціації банків України, виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів ухвалила рішення №791 «Про деякі питання звітності», яким встановила для учасників Фонду тестовий період тривалістю сім місяців для складання та подання до Фонду форми звітності «Розрахунок регулярного збору у формі диференційованого збору, що підлягає сплаті до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» за І, ІІ та ІIІ квартали 2018 року.

Ухвалене рішення надасть можливість як Фонду, так і банкам перевірити на практиці затверджений Алгоритм розрахунку та порогові значення кількісних індикаторів, бали за якісними та кількісними індикаторами, які запропоновані для визначення ступеню ризику банку при розрахунку регулярного збору у формі диференційованого збору до ФГВФО.

На думку НАБУ, вважаючи на перехід банківської системи на облік фінансових інструментів за МСФЗ 9, у банків виникає потреба перевірити коректність відображення усіх операцій за новим стандартом. Тому введення Фондом паралельного тестового режиму для розрахунку регулярного збору є дуже доречним.

Окрім того, допущення банками помилок у поданих до Фонду звітах за зміненою/новою формою упродовж тестового періоду не вважатиметься порушенням порядку складання або подання відомостей до Фонду чи поданням недостовірних відомостей.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: