Фонд гарантування надав банкам тестовий період для складання звітності

Цей період складатиме сім місяців і стосуватиметься обчислення банківськими установами регулярного збору за новою методикою.

Згідно з інформацією прес-служби Незалежної асоціації банків України, виконавча дирекція Фонду гарантування вкладів ухвалила рішення №791 «Про деякі питання звітності», яким встановила для учасників Фонду тестовий період тривалістю сім місяців для складання та подання до Фонду форми звітності «Розрахунок регулярного збору у формі диференційованого збору, що підлягає сплаті до Фонду гарантування вкладів фізичних осіб» за І, ІІ та ІIІ квартали 2018 року.

Ухвалене рішення надасть можливість як Фонду, так і банкам перевірити на практиці затверджений Алгоритм розрахунку та порогові значення кількісних індикаторів, бали за якісними та кількісними індикаторами, які запропоновані для визначення ступеню ризику банку при розрахунку регулярного збору у формі диференційованого збору до ФГВФО.

На думку НАБУ, вважаючи на перехід банківської системи на облік фінансових інструментів за МСФЗ 9, у банків виникає потреба перевірити коректність відображення усіх операцій за новим стандартом. Тому введення Фондом паралельного тестового режиму для розрахунку регулярного збору є дуже доречним.

Окрім того, допущення банками помилок у поданих до Фонду звітах за зміненою/новою формою упродовж тестового періоду не вважатиметься порушенням порядку складання або подання відомостей до Фонду чи поданням недостовірних відомостей.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: