В НБУ розповіли про стан української економіки та плани регулятора

Представники Нацбанку взяли участь у стратегічній сесії Форуму провідних міжнародних фінансових установ. Про це повідомляється на офіційній сторінці регулятора у Facebook.

ЕКОНОМІЧНЕ ЗРОСТАННЯ

Зокрема, Заступник Голови НБУ Дмитро СОЛОГУБ пояснив, чому в 2017 році українська економіка зросла на 2,5%, хоча на початку року Національний банк прогнозував її зростання на 2,8%.

«Ми проаналізували фактори, що зумовили різницю між цими двома цифрами, і виявилося, що значний вплив мав розрив логістичних та виробничих зв’язків з підприємствами на неконтрольованих територіях. Однак водночас ми недооцінили швидкість відновлення світової економіки та внутрішнього споживчого попиту», – розповів Дмитро Сологуб.

За очікуваннями НБУ, у 2018 році економічне зростання прискориться порівняно з минулим роком, враховуючи високі ділові очікування підприємств, пожвавлення споживчого попиту та збереження сприятливої кон’юнктури на зовнішніх ринках.

СТРАТЕГІЯ НБУ

Заступник Голови НБУ Роман БОРИСЕНКО зосередив увагу на Стратегії Національного банку на найближчі роки, яку було презентовано в середині березня.

«Логіка, що лежить в основі Стратегії, – це створення цінності для клієнтів. Якщо зазвичай такі документи побудовані на управлінні проектами, то Стратегія Національного банку ґрунтується на управлінні процесами. Іншими словами, вона передбачає налаштування внутрішніх процесів таким чином, щоб вони допомагали створювати та примножувати цінність для клієнтів Національного банку», – підкреслив він.

Стратегія НБУ виокремлює шість груп клієнтів – учасників фінансової екосистеми: експерти, суб’єкти економічної та фінансової державної політики, суб’єкти фінансової діяльності, суб’єкти економічної діяльності, держава як постачальник послуг та громадяни в цілому.

ВАЛЮТНА ЛІБЕРАЛІЗАЦІЯ

У свою чергу Керівник проектів і програм Департаменту відкритих ринків НБУ Емал БАХТАРІ розповів про плани Національного банку в площині лібералізації валютного регулювання, яке, зокрема, має відбутися після прийняття Верховною Радою проекту закону «Про валюту».

«Лібералізація валютного регулювання не повинна призвести до порушення стабільності фінансової системи, тому, як і раніше, швидкість лібералізації буде залежати від наявності сприятливих макрофінансових передумов. Але частину чинних неефективних обмежень можна буде скасувати одразу після набуття чинності законом. Наприклад, місце валютного контролю за всіма операціями посяде валютний нагляд для операцій на суму понад 150 тис. грн. Завдяки цьому 40% операцій з купівлі або переказу валюти проходитиме без валютного контролю. Це помітно полегшить навантаження на банки», – пояснив Емал Бахтарі.

Додати коментар

Увійти за допомогою: 

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: